Liga szkocka - 26. kolejka Premier League: Hamilton Academical FC - Aberdeen FC 1-3 (0-3)

11 lutego na Fountain of Youth Stadium odbył się pojedynek 26. kolejki szkockiej Premier League pomiędzy drużynami Hamilton i Aberdeen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aberdeen 3-1. Na stadionie zasiadło 1 218 widzów.

26. kolejka Szkocja - Premier League
2020-02-11 20:45 | Stadion: Fountain of Youth Stadium | Widzów: 1218 | Arbiter: G. Aitken
C. McLennan 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 31 starć zespół Aberdeen wygrał 19 razy i zanotował osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Aberdeen otworzyli wynik. W 15. minucie bramkę zdobył Curtis Main. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Andrew Considine.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aberdeen w 23. minucie spotkania, gdy Niall McGinn zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Lewisa Fergusona.

W 30. minucie za Briana Eastona wszedł Shaun Want.

Trzeba było trochę poczekać, aby Connor McLennan wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aberdeen, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Andrew Considine.

Drugą połowę jedenastka Hamilton rozpoczęła w zmienionym składzie, za Sama Woodsa wszedł William Collar. Trener Hamilton wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Moya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić David Templeton. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Andrewowi Considinemu z Aberdeen. Była to 51. minuta pojedynku. Trener Aberdeen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Dean Campbell, a murawę opuścił Dylan McGeouch.

Zawodnicy Hamilton w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na sześć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Marios Ogboe. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się David Moyo.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Joe Lewis
30′ Brian Easton
Lewis Ferguson
46′ Sam Woods
Matty Kennedy
Blair Alston
Dylan McGeouch74′
Scott Martin
Funso-King Ojo
46′ David Cooper Templeton
Curtis Main  15′
 84′ Marios Ogkmpoe
Connor McLennan  45′ 81′
Kyle Gourlay
Tomáš Černý
30′ Shaun Want
Ronald José Hernández Pimentel
46′ William Guy Collar
Shaleum Logan81′
Lewis Smith
Dean Campbell74′
Steve Davies
Ryan Hedges
46′ David Philani Moyo
Bruce Anderson
Andrew Winter
Sam Cosgrove81′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Hamilton żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.