Reklama

Reklama

Wisła jednak będzie gospodarzem PŚ w skokach narciarskich

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich jednak zawitają ponownie do Wisły w Beskidach. Zostaną rozegrane 16 stycznia przyszłego roku - poinformował wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz. Konkurs pierwotnie wypadł z kalendarza FIS.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich jednak zawitają ponownie do Wisły w Beskidach. Zostaną rozegrane 16 stycznia przyszłego roku - poinformował wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz. Konkurs pierwotnie wypadł z kalendarza FIS.

Decyzja zapadła w trakcie zjazdu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), który obraduje w chorwackim Dubrowniku. Uzgadniana na nim jest ostateczna wersja kalendarza zawodów Pucharu Świata w najbliższym sezonie zimowym.

Fakt, że zawody w Wiśle znalazły się jednak w kalendarzu, spowodował przesunięcie o jeden dzień terminów PŚ w Zakopanem. 17 stycznia odbędą się kwalifikacje do konkursu indywidualnego, 18 - konkurs drużynowy i 19 - indywidualny.

- Nie ukrywam, że decydujące znaczenie dla przywrócenia konkursu w Wiśle miały czwartkowe rozmowy kuluarowe naszej delegacji, której przewodniczył prezes PZN Apoloniusz Tajner - powiedział Wąsowicz.

Reklama

Pierwotnie konkurs zaplanowany był na 15 stycznia. Później wypadł z kalendarza. "Poprzednia ocena była dla nas niesprawiedliwa. () Nie zawaliliśmy niczego na tyle, by pozbawiać nas organizacji zawodów. () Złożyliśmy odwołanie, osobne pismo złożyły także władze Wisły. Wspólnie przekonaliśmy władze FIS, by Puchar Świata ponownie odbył się na skoczni im. Adama Małysza. () Nasze argumenty zostały przyjęte. () Przesunięcie terminu jest nieznaczne" - wyjaśnił Wąsowicz.

Zdaniem działacza organizatorzy wiślańskiego konkursu wzięli sobie do serca zastrzeżenia FIS po styczniowym konkursie PŚ na skoczni w Malince i już podczas letniego cyklu Grand Prix zamierzają je wyeliminować.

- Już latem chcemy pokazać, że Beskidy są gościnne, a Wisła jest miejscowością, która zasługuje na organizację największych imprez sportowych. Dlatego m.in. wszystkie ekipy zamieszkają w hotelu Gołębiewski i będą miały dostęp do istniejących tam atrakcji - powiedział. Podczas PŚ w 2013 roku zespoły rozlokowały się w różnych hotelach. Cieniem na zawodach położyła się sprawa kradzieży w pokojach, której ofiarami padli skoczkowie z Norwegii oraz Niemiec.

Jak powiedział Wąsowicz, wyeliminowane będą inne mankamenty. - Poprawiony zostanie system ewakuacji obiektu. Wprowadzimy kosmetyczne zmiany, które poprawią jego funkcjonalność. Inaczej zorganizowane zostanie biuro prasowe, aby dziennikarze mieli swobodny dostęp do zawodników. Wśród służb organizacyjnych znajdą się osoby, które swobodnie posługują się językiem angielskim, bo sam język niemiecki - jak się okazuje - to już za mało - powiedział wiceprezes.

Zapewnił, że organizatorzy porozumieli się już z Kolejami Śląskimi, które dowiozą kibiców do Wisły i odwiozą z powrotem. Uruchomiony zostanie transport z centrum kurortu pod skocznię.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle Malince po raz pierwszy odbyły się 9 stycznia br. Zmaganiom skoczków przyglądał się komplet 8 tys. widzów, z czego około 2 tys. na miejscach siedzących.

Skocznia powstała w 1933 roku. W latach 2005-2008 została gruntownie zmodernizowana. Rekord obiektu należy do Austriaka Stefana Krafta, który 8 stycznia br. podczas kwalifikacji do zawodów PŚ uzyskał 139 m.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy