Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Domen Prevc najlepszy w serii próbnej przed finałem sezonu w Planicy, drugi Żyła

Domen Prevc po locie na 230,5 m był najlepszy w serii próbnej przed finałem sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy. Świetnie zaprezentowali się Piotr Żyła (drugi rezultat) oraz czwarty Kamil Stoch.

Przed ostatnim konkursem, kończącym 40. sezon Pucharu Świata, próbne skoki oddało czterech Polaków, jako że finał odbywa się z udziałem 30 najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej.

Drugi wynik serii próbnej dał Żyle lot na 229,5 m, a czwarty rezultat osiągnął Stoch lądując na 226 m. Naszych zawodników rozdzielił Niemiec Markus Eisenbichler (229,5 m). Wyniki pozostałych Polaków: 10. Dawid Kubacki (214 m), 13. Jakub Wolny (216,5).

Wczoraj nasza reprezentacja w składzie: Wolny, Stoch, Kubacki i Żyła wygrała na Letalnicy konkurs drużynowy. Emocje trwały do ostatniego skoku Żyły, który poszybował wprawdzie aż na 242,5 m, ale podparł skok przy lądowaniu i stracił bardzo wiele punktów. Duża przewaga znacznie stopniała, ale ostatecznie "Biało-Czerwoni" o 8,1 pkt wygrali z Niemcami. Trzecie miejsce zajęli Słoweńcy. To był pierwszy, historyczny triumf Orłów na mamucim obiekcie.

Dzięki świetnemu występowi nasz zespół zapewnił sobie drugie w historii zwycięstwo w Pucharze Narodów.

Reklama

Art

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama