Reklama

Reklama

MŚ siatkarzy: Kanada dołączyła do grona uczestników

Siatkarze Kanady wygrali turniej kwalifikacyjny w Mississaudze i awansowali do tegorocznych mistrzostw świata. To druga drużyna ze strefy NORCECA (Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów) pewna udziału w imprezie, która odbędzie się w Polsce.

Reprezentacja Kraju Klonowego Liścia w finale grupy Q pokonała Kostarykę 3:0 (25:14, 25:15, 25:16).

Wcześniej bilet na mundial ze strefy NORCECA wywalczyła ekipa USA. Amerykanie triumfowali w toczącej się w Colorado Springs rywalizacji w grupie O, wygrywając w decydującym spotkaniu z drużyną Gwatemali 3:0.

Po awansie Kanady znanych jest już 21 uczestników MŚ. W planie są jeszcze dwie imprezy eliminacyjne strefy NORCECA. 24 maja będzie znany zwycięzca turnieju na Kubie, a następnego dnia zakończy się impreza w Portoryko.

Reklama

Zespoły z drugich miejsc w wymienionych zawodach będą miały jeszcze jedną szansę, by wywalczyć przepustkę na mundial. W lipcu odbędzie się z ich udziałem turniej barażowy, a do Polski przyjedzie jego triumfator.

Losowanie grup MŚ odbyło się już w styczniu. Pięć drużyn ze strefy NORCECA przyporządkowanych zostanie do nich na podstawie miejsca w rankingu FIVB. Wszystkich rywali w pierwszej fazie MŚ znają już Polacy. "Biało-czerwoni" w grupie A zmierzą się z zespołami Serbii, Argentyny, Kamerunu, Australii i Wenezueli.

Impreza odbędzie się w dniach 30 sierpnia - 21 września w Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Wrocławiu. Mecz otwarcia między Polską i Serbią zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne