Reklama

Reklama

Georg Grozer wraca do reprezentacji Niemiec

Niemiecki siatkarz Georg Grozer, który w styczniu ubiegłego roku zakończył reprezentacyjną karierę, wróci do drużyny narodowej w maju. Atakujący Al-Arabi Ad-Dauha ma wystąpić w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata.

- Trener Andrea Giani spytał, czy mógłbym pomóc w tej imprezie, która jest bardzo ważna z punktu widzenia przyszłości niemieckiej siatkówki. Po omówieniu sprawy z żoną i informacji, że zgrupowanie odbędzie się niedaleko Moers, zgodziłem się - zaznaczył Grozer.

W Moers mieszkają jego żona i dwie córki. 32-letni zawodnik w tym sezonie najpierw bronił barw Fudan University Szanghaj, z którym zdobył mistrzostwo Chin, a potem przeniósł się do klubu z Kataru.

Słynący z potężnych ataków i zagrywek siatkarz zapowiedział, że stawi się już na pierwszym zgrupowaniu, które rozpocznie się 2 maja. Będą to pierwsze treningi pod okiem Gianiego. W dniach 24-28 maja Niemcy będą walczyć w Lyonie o przepustkę na przyszłoroczny mundial w Bułgarii i we Włoszech. Ich rywalami będą - poza Francuzami - Ukraińcy, Azerowie, Islandczycy i Turcy. Zwycięzca awansuje na MŚ, a ekipa z drugiej lokaty zagra w sierpniowym pojedynku trzeciej rundy.

Reklama

Jesienią w Polsce odbędą się mistrzostwa Europy. Grozer nie wspominał, czy wystąpi w tej imprezie.

Rozbrat z drużyną narodową zapowiedział po nieudanym dla Niemców turniejów kwalifikacyjnym do igrzysk w Rio de Janeiro, który odbył się w styczniu ubiegłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje