Reklama

Reklama

PlusLiga: Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk wygrali u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn 3:1 w meczu 24. kolejki PlusLigi. Podopieczni Andrei Anastasiego odnieśli ważne zwycięstwo, które przybliża ich do gry o medale.

Początek pierwszego seta nie był udany dla gospodarzy, którzy przegrywali już 2:7. Roszady kadrowe dokonane przez Anastasiego przyniosły skutek i sytuacja na boisku uległa zmianie. Dobrze radził sobie Damian Schulz i wracający do zdrowia Mateusz Mika. Lotos wygrał inauguracyjną partię 25:22.

W drugiej odsłonie przewaga gdańszczan nie podlegała dyskusji, o czym świadczy wynik - 25:17.

Gospodarze zbyt szybko uwierzyli, że już jest po meczu i to się na nich zemściło. Siatkarze Lotosu popełniali mnóstwo błędów. Anastasi próbował ratować sytuację zmianami, ale nic to nie dało. Goście wygrali pewnie 25:20.

Na czwartą partię gdańszczanie wyszli zmobilizowani i przyniosło to efekty w postaci zwycięstwa 25:17.   

Anastasi i szkoleniowiec AZS Olsztyn Andrea Gardini pracowali razem w reprezentacji Polski. Pierwszy z wymienionych był głównym trenerem, a drugi jego asystentem.

Reklama

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:22, 25:17, 20:25, 25:17)

Lotos Trefl Gdańsk: Marco Falaschi, Wojciech Grzyb, Miłosz Hebda, Mateusz Mika, Artur Ratajczak, Murphy Troy - Piotr Gacek (libero) - Bartosz Gawryszewski, Damian Schulz, Sebastian Schwarz, Przemysław Stępień

Indykpol AZS Olsztyn: Bartosz Bednorz, Thomas Koelewijn, Mikko Oivanen, Marcin Waliński, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł - Michał Potera (libero) - Krzysztof Bieńkowski, Filip Stoilović.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama