Reklama

Reklama

Serie A. Nie żyje Mario Corso - legenda Interu Mediolan

W sobotę w wieku 78 lat zmarł legendarny zawodnik Interu Mediolan, Mario Corso - poinformował włoski klub.

Corso urodził się 25 sierpnia 1941 roku w Weronie. Jako nastolatek dołączył do drużyny Interu, którego barw bronił nieprzerwanie przez 16 lat.

W tym czasie sięgnął po cztery mistrzostwa Włoch i dwa triumfy w Pucharze Europy.

Zany był przede wszystkim ze świetnie ułożonej lewej nogi, którą jeden z trenerów rywali określił nawet mianem "lewej nogi Boga".

- Jego lewa noga i "spadające liście", które posyłał z rzutów wolnych, były w stanie oczarować świat. Wszyscy próbowali naśladować Maria Corsa, a jego pamięć z pewnością zostanie przekazana przyszłym pokoleniom - wspomina zmarłego piłkarza Inter na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Reklama

Corso był także reprezentantem Włoch - w kadrze narodowej rozegrał 23 spotkania.

Po zakończeniu kariery został trenerem i prowadził między innymi Inter Mediolan. W roli szkoleniowca nie zdołał jednak odnieść żadnych sukcesów.

Inter przesłał kondolencje i przekazał swoje wsparcie rodzinie i przyjaciołom zmarłego.

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL