• 6 .SSC Napoli (34 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (34 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (30 pkt.)

Sampdoria Genua - Inter Mediolan 2-1 (2-0). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

6 stycznia na Stadio Comunale Luigi Ferraris w Genui odbył się pojedynek 16. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami Sampdorii i Interu Mediolan. Mecz zakończył się zwycięstwem Sampdorii 2-1.

16. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-06 15:00 | Stadion: Stadio Comunale Luigi Ferraris | Arbiter: Paolo Valeri
S. de Vrij 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Drużyna Interu Mediolan (”Nerazzurri”) wygrała aż 23 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko osiem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Interu Mediolan. W 11. minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół ”Nerazzurri”.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Inter Mediolan: Lautarowi Martínezowi w 16. i Nicolòwi Barelli w 23. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sampdorii w 23. minucie spotkania, gdy Antonio Candreva zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Sampdorii, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Keita Baldé. Przy strzeleniu gola pomagał Mikkel Damsgaard.

W 40. minucie sędzia ukarał kartką Stefana de Vrija, zawodnika gości.

Kibice ”Nerazzurri” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ivana Periszicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ashley Young. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 57. minucie kartkę dostał Morten Thorsby z Sampdorii.

W 63. minucie Roberto Gagliardini został zastąpiony przez Romelu Lukaku.

Bramkarz Sampdorii wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan de Vrij. W zdobyciu bramki pomógł Marcelo Brozović.

Chwilę później trener Sampdorii postanowił wzmocnić formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Lorenza Tonellego. Na boisko wszedł Bartosz Bereszyński, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Od 70 minuty boisko opuścili zawodnicy Sampdorii: Adrien Silva, Jakub Jankto, Keita Baldé, na ich miejsce weszli: Kristoffer Askildsen, Mehdi Marcel, Antonino La Gumina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alexisa Sancheza, Milana Szkriniara, Nicola Barelli zajęli: Christian Eriksen, Danilo D'Ambrosio, Arturo Vidal. Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sampdorii i jedną drużynie przeciwnej.

Jedenastce Interu Mediolan zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sampdorii.

Milan Szkriniar81′
68′ Lorenzo Tonelli
Alessandro Bastoni
Omar Colley
Stefan de Vrij  65′ 40′
Tommaso Augello
Nicolò Barella23′ 81′
 23′ (k.) Antonio Candreva
Achraf Hakimi Mouh90′
57′ Morten Thorsby
Roberto Gagliardini63′
75′ Jakub Jankto
Ashley Young46′
74′ Adrien Sebastian Silva
Marcelo Brozović
 38′ 84′ 90′ Keita Baldé Diao
Danilo D'Ambrosio81′
68′ Bartosz Bereszyński
Matteo Darmian
Vasco Regini
Aleksandar Kolarov
Kaique Rocha Lima
Andrea Ranocchia
74′ 85′ Kristoffer Askildsen
Christian Eriksen70′
75′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Ivan Periszić46′
Gaston Ramirez
Stefano Sensi
Valerio Verre
Arturo Vidal81′
90′ Antonino La Gumina
Romelu Lukaku63′
Fabio Quagliarella

Przewaga zespołu ”Nerazzurri” w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Sampdorii, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Jedenastka Sampdorii w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.