• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 32. kolejka Serie A: AC Milan - Lazio Rzym 1-0 (0-0)

W starciu 32. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 13 kwietnia, jedenastka AC Milan wygrała z Lazio Rzym 1-0 (0-0). Mecz na Stadio Giuseppe Meazza w Mediolanie obejrzało 61 216 widzów.

32. kolejka Włochy - Serie A
2019-04-13 20:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Meazza | Widzów: 61216 | Arbiter: G. Rocchi
AC Milan
Lazio Rzym
1
0
F. Kessié 79'

Był to pojedynek drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się piąta i szósta drużyna Serie A.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań zespół AC Milan (”Rossoneri”) wygrał 25 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 24 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Romulo z Lazio Rzym (”Orły”). Była to dziewiąta minuta starcia.

Trener Lazio Rzym postanowił zagrać agresywniej. W 47. minucie zmienił pomocnika Carlosa Correę i na pole gry wprowadził napastnika Felipe Caiceda, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Niedługo później trener ”Rossoneri” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Diego Laxalt, a murawę opuścił Davide Calabria.

W 68. minucie za Alessia Romagnolego wszedł Cristian Zapata. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Orłów” doszło do zmiany. Riza Durmisi wszedł za Senada Lulicia.

Jedyną bramkę meczu dla AC Milan zdobył z rzutu karnego Franck Kessié w 79. minucie. W 81. minucie Bastos został zmieniony przez Marca Parola, co miało wzmocnić drużynę Lazio Rzym. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Krzysztofa Piątka na Patricka Cutrone'a.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Alberta z Lazio Rzym, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Cristiana Zapatę z drużyny przeciwnej.

Thomas Strakosha
67′ Davide Calabria
Francesco Acerbi
Mateo Musacchio
Bartolomeu Jacinto Quissanga81′
Ricardo Rodriguez
Luiz Felipe Ramos Marchi
68′ Alessio Romagnoli
Carlos Joaquín Correa47′
Tiemoué Bakayoko
Romero Alconchel Luis Romero85′
Hakan Calhanoglu
Senad Lulić74′
 79′ (k.) Franck Yannick Kessié
Sergej Milinković-Savić
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Lucas Pezzini Leiva
84′ Krzysztof Piątek
Jorge Filipe Soares Silva
68′ 90′ Cristian Zapata
Felipe Caicedo47′
67′ Diego Sebastián Laxalt Suárez
Pedro Lomba Neto
84′ Patrick Cutrone

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy AC Milan dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.