• 6 .AS Roma (17 pkt.)
  • 7 .Hellas Verona FC (15 pkt.)
  • 8 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)

Liga włoska - 1. kolejka Serie A: ACF Fiorentina - Torino FC 1-0 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 19 września, zespół Fiorentiny wygrał z Torino FC 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stadio Artemio Franchi we Florencji.

G. Castrovilli 78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 starć jedenastka Fiorentiny wygrała 16 razy i zanotowała siedem porażek oraz 12 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fiorentina: Nikoli Milenković w 15. i Federicowi Ceccheriniemu w 44. minucie.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Cristiana Biraghiego z Fiorentiny, a w 60. minucie Karola Linettego z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Soualiho Meïté zastąpił Sašę Lukicia.

W tej samej minucie w zespole Torino FC doszło do zmiany. Simone Verdi wszedł za Áleksa Berenguera.

Jedenastce Fiorentiny w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już sześć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. Na 12 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Gaetano Castrovilli. Przy zdobyciu bramki pomagał Federico Chiesa.

W 79. minucie boisko opuścili piłkarze Fiorentiny: Borja Valero, Dušan Vlahović, a na ich miejsce weszli Giacomo Bonaventura, Franck Ribery. Chwilę później trener Fiorentiny postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Federica Chiesę wszedł Pol Lirola, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fiorentiny utrzymać prowadzenie. W 87. minucie w jedenastce Torino FC doszło do zmiany. Mërgim Vojvoda wszedł za Armanda Izza.

W następstwie utraty gola trener Torino FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Karola Linettego i na pole gry wprowadził napastnika Vincenza Millica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Lorenzo Venuti, Patrick Cutrone, a na ich miejsce weszli Cristiano Biraghi, Christian Kouamé.

Salvatore Sirigu
58′ 88′ Cristiano Biraghi
Cristian Daniel Ansaldi
Martin Caceres
Gleison Bremer Silva Nascimento
44′ Federico Ceccherini
Armando Izzo87′
15′ Nikola Milenković
Nicolas Nkoulou
79′ Franck Ribery
Karol Linetty60′ 87′
79′ Giacomo Bonaventura
Soualiho Meïté69′
 78′ Gaetano Castrovilli
Tomás Eduardo Rincón Hernández
Joseph Alfred Duncan
Simone Zaza
88′ Christian Kouamé
Andrea Belotti
83′ Federico Chiesa
Erick Steven Ferigra Burnham
83′ Pol Mikel Lirola Kosok
Nicola Murru
Germán Alejandro Pezzella
Mërgim Vojvoda87′
88′ Lorenzo Venuti
Saša Lukić69′
Cristóbal Montiel Rodríguez
Jacopo Segre
Riccardo Saponara
Falque Silva Iago
79′ Borja Valero
Vincenzo Millico87′
88′ Patrick Cutrone
Nicola Rauti
79′ Dušan Vlahović
Simone Verdi69′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Torino FC pokazał jedną.

Jedenastka Fiorentiny w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.