• 6 .Atalanta Bergamo (33 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (31 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (30 pkt.)

FC Crotone - AS Roma 1-3 (0-3). Liga włoska - 16. kolejka Serie A

W pojedynku 16. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 6 stycznia, drużyna FC Crotone przegrała z AS Roma 1-3 (0-3). Starcie odbyło się na Stadio Ezio Scida.

H. Mkhitaryan 35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka AS Roma (”Wilki”) wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Wilków” w ósmej minucie spotkania, gdy Borja Mayoral strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Henrich Mchitarjan.

W 22. minucie kartką został ukarany Bruno Peres, piłkarz gości.

W 29. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Borja Mayoral z AS Roma. Przy zdobyciu bramki asystował Bryan Cristante.

W 33. minucie sędzia przyznał kartkę Vladimirowi Golemiciowi z FC Crotone.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Roma w 35. minucie spotkania, gdy Henrich Mchitarjan strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Lisandro Magallán z jedenastki gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener FC Crotone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Miloš Vulić, a murawę opuścił Pedro Pereira. W 57. minucie kartkę obejrzał Ibañez z ”Wilków”.

W 58. minucie Eduardo Henrique zastąpił Emmanuela Rivière'a. Chwilę później trener ”Wilków” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Henricha Mchitarjana. Na boisko wszedł Lorenzo Pellegrini, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 64. minucie w zespole AS Roma doszło do zmiany. Marash Kumbulla wszedł za Ibañeza.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Vladimir Golemić. Asystę przy golu zanotował Junior Messias.

Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Lorenzo Pellegrini, piłkarz AS Roma. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Pau López Sabata
41′ Lisandro Magallán
Gianluca Mancini
Giuseppe Cuomo
Roger Ibañez da Silva57′ 64′
 71′ 33′ Vladimir Golemić
Chris Smalling
46′ Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
Rick Karsdorp
Salvatore Molina
Gonzalo Villar del Fraile
58′ Eduardo Henrique da Silva
Edin Dżeko85′
46′ Miloš Vulić
Suf Podgoreanu
Denis Mihai Drăguş
Ruben Providence
58′ Emmanuel Rivière

Luca Siligardi

Zawodnicy FC Crotone otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka AS Roma w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.