Liga rumuńska - 7. kolejka Ligi I: FC Voluntari - CF Chindia Târgovişte 2-0 (1-0)

W meczu 7. kolejki rumuńskiej Ligi I, który rozegrany został 1 lipca, zespół FC Voluntari wygrał z CF Chindia Târgovişte 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionul Anghel Iordănescu.

M. Simonovski 69'

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 42. minucie w jedenastce CF Chindia Târgovişte doszło do zmiany. Josip Ivančić wszedł za Cristiana Neguța.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FC Voluntari w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Ion Gheorghe. Przy strzeleniu gola asystował Claudiu Belu-Iordache.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Andrei Șerban, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Voluntari.

Drugą połowę jedenastka CF Chindia Târgovişte rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreia Șerbana wszedł Denis Dumitrașcu. W 57. minucie arbiter przyznał kartkę Ovidiu Bicowi z CF Chindia Târgovişte.

Kibice FC Voluntari nie mogli już doczekać się wprowadzenia Daniela Benzara. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Moussa Sanoh. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola. W 60. minucie Ion Gheorghe został zastąpiony przez Cristiana Costina. Po godzinie gry kartkę otrzymał Marko Simonovski z jedenastki gospodarzy.

Po chwili trener CF Chindia Târgovişte postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Liviu Mihai, a murawę opuścił Valmir Berisha.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marko Simonovski wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Voluntari, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie pojedynku. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Voluntari: Cosminowi Achimowi i Alexandru Vladowi.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Mihai Marian Aioani
90′ Cosmin Florin Achim
Alexandru Constantin Benga
88′ Claudiu Belu-Iordache
Laurențiu Nicolae Corbu
Alexandru Ștefan Pașcanu
Marius Mădălin Martac
90′ Alexandru Nicolae Vlad
Andrei Ovidiu Pițian
59′ Moussa Sanoh
Filip Dangubić
 43′ 60′ Ion Gheorghe
Ovidiu Alexandru Bic57′
Cristian Mihai Căpățînă
Andrei Dragoș Șerban45′ 46′
Pablo de Lucas Torres
Vadim Raţă
78′ Aïssa Bilal Laïdouni
Valmir Berisha68′
 69′ 61′ 88′ Marko Simonovski
Cornel Dinu
60′ Cristian Ionuț Costin
Denis Constantin Dumitrașcu46′
88′ Andraż Struna
Adrian Mihai Ioniță
59′ Daniel Dumitru Benzar
Liviu Ionuț Mihai68′
78′ Nicolás Martín Gorobsov
Alexandru Piftor
Eric de Oliveira Pereira
Cătălin Constantin Barbu
88′ Cătălin Ștefan Țîră
Josip Ivančić42′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom CF Chindia Târgovişte przyznał dwie.

Zespół FC Voluntari w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości wykorzystała wszystkie zmiany.