Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League: FK Rostów nad Donem - FK Krasnodar 1-1 (0-1)

W pojedynku 25. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 1 lipca, drużyna FK Rostów zremisowała z Krasnodarem 1-1 (0-1). Mecz na Rostov Arena w Rostowie nad Donem obejrzało 4 541 widzów.

M. Berg 13'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań jedenastka Krasnodaru wygrała 12 razy i zanotowała cztery porażki oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krasnodaru w 13. minucie spotkania, gdy Marcus Berg zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Kristoffer Olsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Krasnodaru.

Trener Krasnodaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Magomed-Shapi Suleymanov, a murawę opuścił Daniil Utkin. W 59. minucie kartką został ukarany Eldor Shomurodov, zawodnik gospodarzy.

Kibice FK Rostów nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Dolgova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Eldor Shomurodov. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 62. minucie Khoren Bayramyan został zmieniony przez Dennisa Hadzikadunica. Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Rostów: Danil Glebov, Aleksandr Saplinov, Baktiyor Zainutdinov, na ich miejsce weszli: Mathias Antonsen, Iwelin Popow, Danila Vedernikov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jurija Gazinskiego, Wandersona, Kristoffera Olssona zajęli: Aleksandr Chernikov, Manuel Fernandes, Remy Cabella.

Od 65. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gości i trzy drużynie przeciwnej. W 11. minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Iwelin Popow. Pięć minut później sędzia pokazał kartkę Aleksandrowi Dolgovowi z FK Rostów.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Cristian Leonel Ramírez Zambrano
68′ 87′ Baktiyor Zainutdinov
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
62′ Khoren Bayramyan
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Aleksiej Jonow
Jurij Gazinski64′
71′ Danil Glebov
Kristoffer Olsson75′
65′ Paweł Mamajew
Daniil Utkin57′
65′ 72′ Aleksandr Saplinov
Marcus Berg  13′
59′ 62′ Eldor Shomurodov
Egor Sorokin
87′ Danila Vedernikov
Remy Cabella75′
71′ Mathias Antonsen Normann
Aleksandr Chernikov64′ 79′
62′ Dennis Hadzikadunic
Manuel Henrique Tavares Fernandes75′ 90′
72′  90′ (k.) Iwelin Popow
Maksim Kutovoy
62′ 90′ Aleksandr Dolgov
German Onugkha

Nikita Sergeev

Magomed-Shapi Suleymanov57′ 90′

Ilya Vorotnikov

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Krasnodaru w drugiej połowie dokonał czterech zmian.