Reklama

Reklama

Jakub Błaszczykowski: Na pewno zagram z Urugwajem

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, który po blisko pięciu tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją wznowił treningi jest pewny, że wystąpi w środowym spotkaniu towarzyskim z Urugwajem na PGE Arenie Gdańsk.

Błaszczykowski do zajęć wrócił parę dni temu po urazie stawu skokowego jakiego nabawił się w meczu ligowym z Hannoverem 96 przed pięcioma tygodniami.

"Stricte piłkarskich treningów miałem cztery, ale do tego doszło wiele żmudnych, rehabilitacyjnych ćwiczeń. Była to dość nieprzyjemna kontuzja. Potrzeba było czasu, by uporać się z bólem. Nie da się ukryć, że są jeszcze jakieś dolegliwości, ale to w porównaniu z tym co było, kropla w morzu" - powiedział kapitan biało-czerwonych po poniedziałkowym treningu.

Z powodu urazu pomocnik nie zagrał w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata 2014 z Anglią (1-1). Teraz nie wyobraża sobie, aby mogło go zabraknąć na boisku w spotkaniu z czwartym zespołem ostatniego mundialu.

Reklama

"Na pewno zagram. Jeśli nie byłoby takiej możliwości, to bym się tu nie pokazywał. To by nie miało sensu" - przyznał Błaszczykowski.

Środowy mecz towarzyski z Urugwajem to ostatni występ podopiecznych Waldemara Fornalika w tym roku.

"Każdy sprawdzian pozytywnie wpływa na drużynę, a do tego trener dostaje odpowiedź na nurtujące go pytania. Atmosfera w kadrze jest dobra i mam nadzieję, że w środę jej nie popsujemy. Mam nadzieję, że w nowy rok wejdziemy w dobrych nastrojach" - zaznaczył Błaszczykowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy