Reklama

Reklama

  • 1 .Athletic Bilbao (0 pkt.)
  • 2 .Atletico Madryt (0 pkt.)
  • 3 .CA Osasuna (0 pkt.)
  • 4 .Cádiz CF (0 pkt.)
  • 5 .Deportivo Alavés (0 pkt.)
  • 6 .Elche CF (0 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (0 pkt.)
  • 8 .Getafe CF (0 pkt.)

Wielka wymiana na linii FC Barcelona - Juventus?

Choć pandemia koronawirusa znacznie osłabiła możliwości finansowe wszystkich klubów, nie oznacza to, że w letnim okienku transferowym nie dojdzie do kilku ciekawych transferów. Jednym z nich może być wymiana na linii FC Barcelona - Juventus. W grę wchodzi tu kilka znanych nazwisk, a kluby zdecydowały już, kto może zostać włączony do transakcji.

Jak donosi hiszpańska "Marca", oba kluby wytypowały już kilku zawodników, z którymi są w stanie się rozstać.

W Barcelonie skreśleni zostali: Arthur, Nelson Semedo, Sergi Roberto oraz Ivan Rakitić. Turyn mogą opuścić: Federico Bernardeschi oraz Miralen Pjanić.

Co ciekawe, oba kluby chciały przeprowadzić transakcję na zasadzie wymiany już w minionym oknie transferowym. Negocjacje nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów, bo Rakitić nie chciał opuszczać Camp Nou, na którym miał go zastąpić wspomniany już Bernardeschi.

Dużo owocniej zakończyły się pertraktacje "Dumy Katalonii" z Valencią, dzięki czemu latem obie ekipy wymieniły się bramkarzami. Dzięki temu Jasper Cillessen broni teraz barw "Nietoperzy", a Neto jest zmiennikiem Marc-Andre ter Stegena.

Reklama

Już w marcu prezes katalońskiego klubu Josep Maria Bartomeu podkreślał, że w wyniku pandemii koronawirusa na rynku transferowym nie będzie aż tak wielkich pieniędzy. Coraz częściej będzie za to dochodziło do wymiany zawodników pomiędzy poszczególnymi klubami.

Teraz być może sam po raz kolejny da przykład, jak należy postępować w przypadku takich transakcji. Wiele zależeć będzie nie tylko od włodarzy obu klubów, ale też woli samych piłkarzy, którzy niekoniecznie muszą przychylnym okiem patrzeć na zmianę barw klubowych, zwłaszcza w taki sposób.

Rakitić skrytykował już klub za to, że ten chciał na siłę włączyć go w transfer innego zawodnika. - Nie jestem workiem ziemniaków - stwierdził.

TB

Obecna tabela Primera Division - sprawdź


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje