Reklama

Reklama

  • 1 .Real Madryt (46 pkt.)
  • 2 .Sevilla FC (38 pkt.)
  • 3 .Real Betis Balompié (33 pkt.)
  • 4 .Rayo Vallecano (30 pkt.)
  • 5 .Atletico Madryt (29 pkt.)
  • 6 .Real Sociedad San Sebastián (29 pkt.)
  • 7 .FC Barcelona (28 pkt.)
  • 8 .Valencia Club de Futbol (28 pkt.)

Primera Division. Osiągnięto porozumienie ws. powrotu do treningów

Hiszpańska Federacja Piłkarska, La Liga oraz Najwyższa Rada Sportu (CSD) osiągnęły porozumienie w sprawie powrotu do treningów w zawodowym futbolu. Konkretny termin zależy od dalszej sytuacji zdrowotnej w tym kraju i rządowych decyzji.

Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki są zawieszone od 12 marca. Nie jest znany termin powrotu na boiska. W ostatnich tygodniach drużyny nie mogły nawet trenować, ale w tym przypadku sytuacja wkrótce się zmieni. Osiągnięto bowiem porozumienie w sprawie możliwości wznowienia zajęć.

"Najwyższa Rada Sportowa (CSD), La Liga i Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) osiągnęły porozumienie w sprawie powrotu do szkolenia w zawodowej piłce nożnej, (...) nawet jeśli decyzja ta wciąż jest uwarunkowana rozwojem pandemii COVID-19 i decyzjami przyjętymi przez Ministerstwo Zdrowia" - oświadczyła w poniedziałek CSD, która jest hiszpańską agencją rządową.

Reklama

Jak dodano, drużyny ligowe powrócą do treningów, gdy pozwolą na to warunki sanitarne i przestrzegane będą ściśle zalecenia zdrowotne.

Według hiszpańskiej prasy La Liga, organizacja zarządzająca zawodową piłką nożną w Hiszpanii, już przedstawiła plan powrotu do szkolenia, który obejmuje m.in. testy przesiewowe i postępujący trening indywidualny zmierzający w kierunku zajęć grupowych.

La Liga i federacja hiszpańska są zgodne co do tego, że chcą zakończyć sezon 2019/20.

Kilkanaście dni temu prezes pierwszej z nich - Javier Tebas - przyznał, że jego życzeniem jest wznowienie sezonu 28-29 maja, 6-7 czerwca lub 28 czerwca.

Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa krajów na świecie. Zmarło tam prawie 21 tysięcy zakażonych osób.

bia/ krys/

Obecna tabela Primera Division - sprawdź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama