• 5 .Villarreal CF (12 pkt.)
  • 6 .Atletico Madryt (11 pkt.)
  • 7 .CA Osasuna (10 pkt.)
  • 8 .Elche CF (10 pkt.)

Liga hiszpańska - 2. kolejka Primera Division: Celta Vigo - Valencia CF 2-1 (1-0)

19 września na Abanca-Balaídos odbyło się starcie 2. kolejki hiszpańskiej Primera Division pomiędzy drużynami Celta Vigo i Valencia CF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Celta Vigo 2-1.

M. Gómez 46'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki drużyna Valencia CF wygrała 19 razy i zanotowała 10 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Celta Vigo otworzyli wynik. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Iago Aspas. Bramka padła po podaniu Nolity.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Renato Tapia z drużyny gospodarzy. Była to 25. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Celta Vigo.

Drugą połowę jedenastka Valencia CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lee Kang-Ina, Gonçala Guedesa weszli Jason, Manu Vallejo.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 46. minucie bramkę wyrównującą zdobył Maximiliano Gómez. Asystę zanotował Daniel Wass.

W 55. minucie kartką został ukarany Vicente Esquerdo, piłkarz Valencia CF.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Celta Vigo przyniosły efekt bramkowy. Gola na 2-1 strzelił ponownie w 57. minucie Iago Aspas.

W 67. minucie Fran Beltrán został zmieniony przez Okaya Yokuşlu. Niedługo później trener Celta Vigo postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Renata Tapię wszedł Nestor Araujo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Celta Vigo utrzymać prowadzenie. Trener Valencia CF postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Yunusa Musaha i na pole gry wprowadził napastnika Sobrinę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w drugiej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo: Okayowi Yokuşlu i Ivánowi Villarowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Valencia CF
90′ Iván Villar Martínez
Jaume Doménech Sánchez
Joseph Aidoo
Gabriel Armando de Abreu
Hugo Mallo Novegil
Mouctar Diakhaby
80′ Jeison Fabián Murillo Cerón
José Luis Gaya Pena
Lucas René Olaza Catrofe
Kang-In Lee46′
72′ Emre Mor
Vicente Esquerdo Santas55′ 73′
67′ Francisco José Beltrán Peinado
Goncalo Guedes46′
67′ Denis Suarez
Geoffrey Kondogbia
25′ 80′ Renato Fabrizio Tapia Cortijo
Yunus Dimoara Musah84′
 13′, 57′ Iago Aspas
Daniel Wass
Manuel Agudo Duran Nolito
Maximiliano Gómez  46′
80′ Nestor Araujo Razo
Antonio Latorre Grueso
67′ Miguel Baeza Pérez
Guillem Molina Gutiérrez
Raúl Blanco Juncal
Thierry Rendall Correia73′
72′ Brais Méndez Portela
Koba Lein Koindredi
Álvaro Vadillo Cifuentes
David Remeseiro Salgueiro46′
80′ Gabriel Veiga Novas
Alejandro Blanco Sánchez
67′ 90′ Okay Yokuşlu
Rubén Sobrino Pozuelo84′
Santiago Mina Lorenzo
Manuel Javier Vallejo Galván46′
Miguel Rodríguez Vidal

Jedenastka Celta Vigo zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki drużyny Valencia CF.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Celta Vigo w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.