• 6 .Real Betis Balompié (39 pkt.)
  • 7 .Villarreal CF (37 pkt.)
  • 8 .Granada CF (33 pkt.)

FC Barcelona - Cadiz CF 1-1 w 24. kolejce Primera Division

Barcelona sensacyjnie zremisowała 1-1 z Cadiz w 24. kolejce Primera Division. Gol dla gości padł w 89. minucie spotkania z rzutu karnego. Lionel Messi ustanowił rekord pod względem liczby ligowych gier dla ekipy z Camp Nou.

Álex 89'

Wynik spotkania zgodnie z oczekiwaniami otworzyli gospodarze. W 32. minucie skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazał się Lionel Messi. "Barca" nie potrafiła jednak pójść za ciosem. Zemściło się to na niej tuż przed końcowym gwizdkiem. Wówczas, również z rzutu karnego, do siatki trafił Alex Fernandez i mecz zakończył się remisem 1-1.

Mimo dotkliwej porażki sprzed paru dni z PSG w Lidze Mistrzów (1-4) "Duma Katalonii" była zdecydowanym faworytem dzisiejszej konfrontacji. W La Liga pozostawała niepokonana od 11 potyczek, a siedem ostatnich kończyła triumfem.

Ekipa Cadiz przerwała serię czterech porażek. To już druga niespodzianka w wykonaniu tej drużyny, jeśli chodzi o starcia z "Barcą" w tym sezonie. W grudniu wybrańcy Alvaro Cervery wygrali w lidze 2-1.

Barcelona nie wykorzystała tym samym potknięcia liderującego Atletico Madryt, które poległo w domowym starciu z Levante (0-2). Katalończycy nadal zajmują trzecią lokatę, a do szczytu tabeli tracą osiem punktów.

Messi rozegrał 506. ligowy mecz dla zespołu z Camp Nou i stał się pod tym względem klubowym rekordzistą. Ma na koncie o jeden występ więcej niż inna legenda "Blaugrany" - Xavi Hernandez.

FC Barcelona - Cadiz CF 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Messi (32. karny), 1-1 Alex Fernandez (89. karny)

Jeremías Ledesma
80′ Sergiño Gianni Dest
Salvador Sánchez Ponce62′
74′ Pedro González López
Rubén Sobrino Pozuelo
65′ Sergio Busquets
Jairo Izquierdo González58′
80′ Ousmane Dembélé
Alberto Perea Correoso76′
 32′ (k.) Lionel Messi
Jon Ander Garrido Moracia58′
65′ Antoine Griezmann
Pedro Alcalá Guirado
80′ Óscar Mingueza García
José Alejandro Martín Valerón
Samuel Umtiti
Iván Alejo Peralta62′ 82′
Matheus Fernandes Siqueira
Alejandro Fernández Iglesias58′  89′ (k.)
65′ Miralem Pjanić
Jens Jønsson76′
80′ Ricard Puig Martí
José María Martín-Bejarano Serrano58′ 85′
65′ Martin Braithwaite Christensen
Jorge Marcos Pombo Escobar
74′ Francisco António Machado Mota Castro Trincão