• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Liga angielska - 2. kolejka Premier League: Everton FC - WBA 5-2 (2-1)

19 września na Goodison Park w Liverpoolu odbył się pojedynek 2. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Everton FC i WBA. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Everton FC 5-2.

Matheus Pereira 47'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 129 meczów drużyna Everton FC (”The Toffees”) wygrała 49 razy i zanotowała 46 porażek oraz 34 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników WBA (”The Baggies”) w 10. minucie spotkania, gdy Grady Diangana zdobył pierwszą bramkę. Asystę przy golu zanotował Matheus Pereira.

Po kwadransie gry sędzia przyznał żółtą kartkę Abdoulaye Doucourému z Everton FC.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 31. minucie Dominic Calvert-Lewin wyrównał wynik meczu.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół ”The Toffees” przyniosły efekt bramkowy. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się James Rodriguez. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Richarlison.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kieran Gibbs osłabiając tym samym drużynę gości.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie gola wyrównującego strzelił Matheus Pereira.

Niedługo później Michael Keane wywołał eksplozję radości wśród kibiców Everton FC, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie starcia.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dominic Calvert-Lewin z Everton FC. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Richarlison.

W 65. minucie Abdoulaye Doucouré został zmieniony przez Gylfiego Sigurdssona.

W 66. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Dominic Calvert-Lewin z Everton FC. Bramka padła po podaniu Jamesa Rodrigueza.

Między 71. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze WBA: Matheus Pereira, Grady Diangana, Romaine Sawyers, na ich miejsce weszli: Matt Phillips, Kyle Edwards, Sam Field. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dominica Calverta-Lewina, Jamesa Rodrigueza zajęli: Alex Iwobi, Moise Kean. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-2.

Darnell Furlong
 54′ Michael Keane
Kieran Gibbs45′
Yerry Fernando Mina González
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
 45′ 78′ James Rodriguez
Dara O'Shea
Marques Loureiro Allan
Grady Diangana  10′ 71′
16′ 65′ Abdoulaye Doucouré
Jake Livermore
Andre Gomes
Romaine Theodore Sawyers75′
 31′, 62′, 66′ 71′ Dominic Calvert-Lewin
Sam Field75′
71′ Alex Iwobi
Rekeem Harper
65′ Gylfi Thor Sigurdsson
Matt Phillips71′
78′ Moise Bioty Kean
Hal Robson-Kanu

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

26 września drużyna Everton FC będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Londynie. Jej przeciwnikiem będzie Crystal Palace FC. Tego samego dnia Chelsea Londyn zagra z zespołem WBA na jego terenie.