• 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Liga angielska - 18. kolejka Premier League: AFC Bournemouth - Burnley FC 0-1 (0-0)

21 grudnia na Vitality Stadium odbyło się starcie 18. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Bournemouth i Burnley FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Burnley FC 1-0. Na stadionie zasiadło 10 020 widzów.

18. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-21 16:00 | Stadion: Vitality Stadium | Widzów: 10020 | Arbiter: M. Atkinson
AFC Bournemouth
Burnley FC
0
1
J. Rodriguez 89'

Zespół Bournemouth (”The Cherries”) przed meczem zajmował 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Burnley FC (”The Clarets”) wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko pięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Ashley Westwood z Burnley FC. Była to 45. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Bournemouth rozpoczął w zmienionym składzie, za Lewisa Cooka wszedł Callum Wilson. Między 56. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

W 65. minucie Jeffrey Hendrick zastąpił Aarona Lennona. Po chwili trener ”The Clarets” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Jay Rodriguez, a murawę opuścił Ashley Barnes. Jay Rodriguez spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce ”The Clarets” doszło do zmiany. Robbie Brady wszedł za Dwighta McNeila.

A kibice Bournemouth nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dominica Solanke'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Philip Billing.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Burnley FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 89. minucie wynik ustalił Jay Rodriguez. Bramka padła po podaniu Ashleya Westwooda.

Nick Pope
61′ Simon Francis
Phil Bardsley
Chris Mepham
Ben Mee
56′ Diego Rico Salguero
James Tarkowski
Jack Stacey
Charlie Taylor
86′ Philip Billing
Jack Cork
46′ Lewis Cook
Danny Drinkwater
86′ Dominic Solanke
Aaron Lennon65′
46′ Callum Wilson
Jay Rodriguez75′  89′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a ”The Clarets” pokazał cztery.

Zespół Bournemouth w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.