• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (29 pkt.)

Burnley FC - Sheffield United FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 16. kolejka Premier League

29 grudnia na Turf Moor odbyło się starcie 16. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Burnley FC i Sheffield United. Mecz zakończył się zwycięstwem Burnley FC 1-0.

B. Mee 32'

Było to spotkanie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 17. i 20. jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 pojedynków drużyna Sheffield United (”Szable”) wygrała 25 razy i zanotowała 20 porażek oraz 13 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Charlie Taylor zastąpił Josha Bensona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Burnley FC (”The Clarets”) w 32. minucie spotkania, gdy Ben Mee zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Robbie Brady.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Matthew Lowton, piłkarz ”The Clarets”. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Burnley FC.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Sheffield United: Endzie Stevensowi w 72. minucie i Oliverowi Burke'owi w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

Aaron Ramsdale
45′ Matthew Lowton
Chris Basham
James Tarkowski
Jack Robinson56′
 32′ Ben Mee
John Egan
9′ Charlie Taylor
Lys Mousset63′
79′ Ashley Luke Barnes
Oliver Burke63′ 90′
9′ Josh Benson
John Fleck56′
Anthony Gomez Mancini
Oliver Norwood66′
79′ Dale Stephens

Joel Mumbongo

Przewaga zespołu Sheffield United w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół ”The Clarets” dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.