• 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

34. kolejka Premier League: Fulham Londyn - Everton Football Club 2-0 (0-0)

W starciu 34. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 13 kwietnia, zespół Fulham FC wygrał z Everton FC 2-0 (0-0). Mecz na Craven Cottage w Londynie obejrzało 24 971 widzów.

34. kolejka Anglia - Premier League
2019-04-13 16:00 | Stadion: Craven Cottage | Widzów: 24971 | Arbiter: L. Probert
Fulham Londyn
Everton Football Club
2
0
T. Cairney 46'
R. Babel 69'

Jedenastka Fulham FC (”The Cottagers”) przed meczem zajmowała 19. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 meczów drużyna Everton FC (”The Toffees”) wygrała 30 razy i zanotowała 14 porażek oraz siedem remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Richarlisonowi z jedenastki gości. Była to 44. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do ”The Cottagers” w 46. minucie spotkania, gdy Tom Cairney zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Ryan Babel.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fulham FC: Timowi Reamowi w 48. i Maxime'owi Le Marchandowi w 57. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Fulham FC w tym sezonie, pojawił się Cyrus Christie, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Timothy'ego Fosu-Mensaha. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Fulham FC, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ryan Babel. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Aleksandar Mitrović.

W 74. minucie Gylfi Sigurdsson został zastąpiony przez Ademolę Lookmana. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w zespole ”The Cottagers” doszło do zmiany. Jean Seri wszedł za Ryana Babela. A trener ”The Toffees” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cenka Tosuna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Richarlison.

W 84. minucie Bernard został zmieniony przez Theo Walcotta, co miało wzmocnić jedenastkę ”The Toffees”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André-Franka Zamba na Denisa Odoiego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Lucas Digne
66′ Timothy Evans Fosu-Mensah
Phil Jagielka
57′ Maxime Le Marchand
Kurt Happy Zouma
48′ Tim Ream
Bernard84′
Kouassi Ryan Sessegnon
Andre Gomes
 46′ Tom Cairney
Idrissa Gana Gueye
89′ André-Frank Zambo Anguissa
Gylfi Thor Sigurdsson74′
Aleksandar Mitrović
Dominic Calvert-Lewin
 69′ 83′ Ryan Guno Babel
Richarlison de Andrade44′ 84′
Fabricio Martín Agosto Ramírez
Maarten Stekelenburg
66′ Cyrus Christie
Leighton Baines
89′ Denis Odoi
Michael Keane
Neeskens Kebano
Tom Davies
Andre Schuerrle
Ademola Lookman74′
83′ Jean Michaël Seri
Cenk Tosun84′
Harvey Elliott
Theo Walcott84′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Everton FC pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.