Liga portugalska - 5. kolejka Primeiry Liga: SC Farense - Rio Ave FC 0-1 (0-1)

25 października na Estádio Do Algarve w São João da Vendzie odbyło się starcie 5. kolejki portugalskiej Primeiry Liga pomiędzy drużynami Farense i Rio Ave. Mecz zakończył się zwycięstwem Rio Ave 1-0.

5. kolejka Portugalia - Primeira Liga
2020-10-25 16:00 | Stadion: Estádio Do Algarve | Arbiter: Manuel António Rodrigues Oliveira
SC Farense
Rio Ave FC
0
1
Carlos Mané 20'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Farense wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Farense próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedynego gola meczu strzelił Carlos Mané dla zespołu Rio Ave. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pelé.

Między 25. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rio Ave i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Rio Ave.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Toni Borevković, piłkarz Rio Ave. Drugą połowę drużyna Rio Ave rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ronana, Fábia Coentrão weszli Gelson Dala, Pedro Amaral.

W 56. minucie Alex Pinto został zastąpiony przez Braiana Mansillę. Trener Farense postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jonatana Luccę i na pole gry wprowadził napastnika Madiego Quetę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 64. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Farense oraz trzy drużynie przeciwnej.

Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze Farense: Nikola Stojiljković, Cláudio Falcão, na ich miejsce weszli: Patrick, Bilel Aouacheria. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Carlosa Manégo, Diego Lopesa zajęli: Tarantini, Gabrielzinho. W drugiej połowie nie padły bramki.

Paweł Kieszek
56′ Carlos Alexandre Reis Pinto
Fábio Alexandre da Silva Coentrão46′
83′ Amine Oudrhiri Idrissi
Judilson Mamadu Pele79′
42′ 82′ Cláudio Falcão Santos
Gustavo Lucas Domingues Piazón
64′ Fabrício Isidoro Fonseca de Jesus
Carlos Manuel Cardoso Mané  20′ 78′
56′ Jonatan Lucca
Filipe Augusto Carvalho Souza25′
82′ Nikola Stojiljković
Francisco Oliveira Geraldes
82′ Bilel Aouacheria
Ricardo Jose Vaz Alves Monteiro Tarantini78′
82′ Fábio Patrick dos Reis dos Santos Fernandes
André Filipe Ferreira Coelho Pereira
56′ 79′ Braian Ezequiel Mansilla
Gabriel Airton de Souza Gabrielzinho90′
56′ Madi Queta
Jacinto Muondo Dala Gelson46′
Hugo André Rodrigues Seco
Bruno Daniel Pereira Castro Moreira

Przewaga zespołu Farense w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Rio Ave, a w drugiej cztery. Piłkarze Farense dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Obie jedenastki dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.