Reklama

Reklama

GKS Tychy - Tempish Polonia Bytom 3-0 w półfinale PHL

GKS Tychy pokonał na własnym lodowisku Tempish Polonię Bytom 3-0 w pierwszym meczu półfinałowym PHL. Podobnie jak na wcześniejszym etapie gra się do czterech zwycięstw. Kolejne spotkanie już w środę, również w Tychach.

W pierwszej tercji zarówno Sztefan Żigardy z Tychów, jak i Ondrzej Raszka z Polonii, zachowali czyste konta.

Reklama

W 27. minucie gospodarze wyprowadzili groźny atak, ale Miroslav Zatko w dobrej sytuacji uderzył tak, że krążek wylądował w rękawicy bramkarza rywala.

W końcu jednak zobaczyliśmy gola na Stadionie Zimowym.

Stało się to w 32. minucie. Kiedy tyszanie grali w przewadze, założyli "zamek", Marcin Kolusz podał do Petra Kubosza, który oddał potężny strzał z linii niebieskiej, a po drodze jeszcze tor lotu krążka zmienił Jaroslav Kristek.

Tyszanie podwyższyli wynik w 47. minucie. Josef Vitek zagrał spod bandy na środek do Filipa Komorskiego, a ten znalazł jeszcze lepiej ustawionego Bartłomieja Jeziorskiego, który posłał "gumę" do siatki.

Rezultat został ustalony pięć minut przed końcem. Spod niebieskiej linii przymierzył Michael Kolarz, a Vitek musnął krążek, który wpadł do bramki strzeżonej przez Raszkę.

W środę drugie spotkanie w tej parze, również w Tychach.

Pawo

GKS Tychy - Tempish Polonia Bytom 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Bramki: 1-0 Kristek-Kubosz-Kolusz (31.58, w przewadze), 2-0 Jeziorski-Komorski-Vitek (46.20), 3-0 Vitek-Kolarz-Komorski (54.13).

Kary: 10 i 10 minut. Widzów 2500.

Dowiedz się więcej na temat: GKS Tychy | Tempish Polonia Bytom | Polska Hokej Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje