Reklama

Reklama

LE piłkarek ręcznych. Perła Lublin z awansem po pokonaniu ZRK Bjelovar

Zawodniczki MKS FunFloor Perła Lublin wygrały z ZRK Bjelovar 46:23 (20:14) w rewanżowym spotkaniu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej. Pierwszy mecz, także rozegrany w Lublinie, polski zespół wygrał 32:22. W kolejnej rundzie piłkarki ręczne Perły zmierzą się ponownie z zespołem chorwackim - tym razem będzie to HC Lokomotiva Zagrzeb.

Efektownym wynikiem 46:23 podopieczne Moniki Marzec uświetniły jubileuszowy, dwusetny mecz rozgrywany przez drużynę z Lublina w oficjalnych europejskich pucharach. W rozgrywkach Starego Kontynentu lublinianki występują nieprzerwanie 28. sezon.

Po sobotniej, łatwej wygranej, rewanż praktycznie stał się formalnością. Od początku lubelska ekipa zdecydowanie dominowała na parkiecie, ale w odróżnieniu od pierwszego spotkania, tym razem wykorzystywała większość stwarzanych przez siebie sytuacji. Krótko na boisku pojawiła się Marta Gęga, a Kinga Achruk całe spotkanie przesiedziała na ławce rezerwowych. Więcej możliwości pokazania się miały ich młodsze koleżanki.

Reklama

LE piłkarek ręcznych. Perła Lublin zna kolejnego rywala

Ponieważ Chorwatki ani przez moment nie zagrażały zawodniczkom Perły, te miały okazję przetestowania wielu różnych wariantów taktycznych zwłaszcza w ofensywie i w różnym ustawieniu personalnym. Niezwykłą skutecznością wykazywały się skrzydłowe Daria Szynkaruk i Julia Pietras oraz rozgrywające Dominika Więckowska, Julia Zagrajek i Romana Roszak. Świetnymi interwencjami popisywały się bramkarki Marina Razum i Weronika Gawlik, kilkakrotnie nie dające się pokonać nawet z rzutów karnych, natomiast MVP dwumeczu uznana została obrotowa Adrijana Tatar.

Po łatwym przetarciu z ZRK Bjelovar, w następnej rundzie Ligi Europejskiej czeka lublinianki znacznie trudniejsza przeprawa z HC Lokomotiva Zagrzeb. Zwycięzca tej konfrontacji awansuje fazy grupowej tych rozgrywek. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 13 listopada w stolicy Chorwacji, rewanż tydzień później w Lublinie.

LE piłkarek ręcznych. Zdobywczynie bramek w meczu Perła Lublin - ZRK Bjelovar

MKS FunFloor Perła: Marina Razum, Weronika Gawlik - Oktawia Płomińska 2, Dominika Więckowska 8, Marta Gęga, Daria Szynkaruk 9, Adrijana Tatar 3, Julia Pietras 7, Paulina Masna 1, Romana Roszak 6, Katarzyna Portasińska 2, Julia Zagrajek 8.

Bramki dla ZRK zdobyły: Michaela Gavric 10, Lucjana Jandrasic, Magdalena Niksic i Nika Vojanovic po 3, Magdalena Ravenscak 2, Lea Pavlovic 1.

Andrzej Szwabe (PAP)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje