31. kolejka 1. ligi: Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 2-1 (1-0)

28 kwietnia na Stadionie im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu odbyło się starcie 31. kolejki polskiej 1. ligi pomiędzy drużynami Sandecji i Puszczy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sandecji 2-1. Na stadionie stawiło się 557 widzów.

31. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-28 17:00 | Stadion: Stadion im. Ojca Władysława Augustynka | Widzów: 557 | Arbiter: M. Złotnicki
P. Stawarczyk 74'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się czwarta i siódma jedenastka 1. ligi.

Od pierwszych minut drużyna Puszczy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sandecji (”Biało-Czarni”) była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia wręczył Dominikowi Kunowi z jedenastki gospodarzy. Była to 35. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Sandecji w końcu przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Michal Piter-Bucko.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Biało-Czarnych”.

Drugą połowę drużyna Puszczy rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bartosza Żurka wszedł Marcin Orłowski.

Jedenastka Puszczy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie wynik na 2-0 podwyższył Adrian Basta.

W 56. minucie Jakub Bąk został zmieniony przez Przemysława Sajdaka. Między 65. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 65. minucie w zespole Puszczy doszło do zmiany. Michał Mikołajczyk wszedł za Bartosza Widejkę. W 74. minucie bramkę kontaktową zdobył z karnego Piotr Stawarczyk.

Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Sandecji oraz dwie drużynie przeciwnej. Jedenastce Puszczy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Sandecji.

Miłosz Mleczko
 55′ 73′ Adrian Basta
Mateusz Bartków67′
Marcin Flis
Piotr Stawarczyk  74′ (k.) 90′
 45′ 85′ Michal Piter-Bucko
Konrad Stępień
83′ Dawid Flaszka
Bartosz Widejko
Miłosz Kalahur
Jakub Bąk
Radosław Kanach
Konrad Nowak
35′ Dominik Kun