31. kolejka 1. ligi: RKS Garbarnia Kraków - GKS Katowice 0-2 (0-1)

W pojedynku 31. kolejki polskiej 1. ligi, który rozegrany został 29 kwietnia, drużyna Garbarni przegrała z GKS-em Katowice 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie obejrzało 411 widzów.

31. kolejka Polska - 1. liga
2019-04-29 17:00 | Stadion: Stadion Miejski im. Henryka Reymana | Widzów: 411 | Arbiter: K. Gasiorowski
RKS Garbarnia Kraków
GKS Katowice
0
2
W. Lisowski 39'
T. Puchacz 90'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Garbarnia: Kamilowi Włodyce w 21. i Krzysztofowi Kalembie w 26. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Wojciech Lisowski wywołał eksplozję radości wśród kibiców GKS-u Katowice (”GieKSa”), zdobywając bramkę w 39. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki GKS-u Katowice.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Wójcika z Garbarni, a w 52. minucie Bartłomieja Poczobuta z drużyny przeciwnej. W 57. minucie Kacper Tabiś został zastąpiony przez Tymoteusza Puchacza.

Między 64. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Garbarni: Karol Kostrubała, Tomasz Ogar, Filip Wójcik, na ich miejsce weszli: Kamil Słoma, Norbert Piszczek, Przemysław Lech. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bartosza Śpiączki, Davida Añóna zajęli: Arkadiusz Woźniak, Jakub Habusta.

Zespół Garbarni ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Tymoteusz Puchacz.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Wojciech Lisowski  39′
26′ Krzysztof Kalemba
Adrian Błąd
21′ Kamil Włodyka
Adrian Łyszczarz
49′ Filip Wójcik
Bartłomiej Poczobut52′
Dawid Nowak
Kacper Tabiś
Tomasz Ogar
Bartosz Śpiączka

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom ”Gieksy” pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.