Reklama

Reklama

1. liga: czołówka gra na wyjazdach

Cztery czołowe drużyny 1. ligi piłkarskiej w 19. kolejce rozgrywek zagrają na wyjazdach. Wydaje się, że najłatwiejsze zadanie czeka prowadzącą w tabeli Flotę Świnoujście, która zmierzy się w Bytomiu z outsiderem rozgrywek Polonią.

Cztery czołowe drużyny 1. ligi piłkarskiej w 19. kolejce rozgrywek zagrają na wyjazdach. Wydaje się, że najłatwiejsze zadanie czeka prowadzącą w tabeli Flotę Świnoujście, która zmierzy się w Bytomiu z outsiderem rozgrywek Polonią.

Rozegranie niektórych meczów najbliższej kolejki jest jednak zagrożone z powodu warunków atmosferycznych. Prawdopodobnie nie odbędzie się sobotni mecz Dolcanu Ząbki z Olimpią Grudziądz. Działacze podwarszawskiego klubu wysłali do PZPN i Grudziądza wniosek o przełożenie spotkania z powodu zalegającej na boisku warstwy śniegu i minusowych temperatur. Gra w takich warunkach groziłaby poważnymi kontuzjami zawodników. Proponowany termin tego spotkania to 10 kwietnia (godz. 16).

Drugą wiosenną kolejkę rozpocznie zagrażająca czołowym zespołom 1. ligi Miedź, która podejmie Kolejarza Stróże. Zespół z Legnicy zajmuje piąte miejsce i do prowadzącej Floty traci siedem punktów.

Reklama

Z kolei lider ze Świnoujścia będzie miał dobry moment na przełamanie kiepskiej passy. Flota, mimo trzech ligowych porażek z rzędu, zachowała prowadzenie w tabeli. Wydaje się, że na korzyść zespołu ze Świnoujścia było przełożenie meczu rewanżowego w 1/4 finału Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław, które miało się odbyć w minioną środę. W niedzielę lider zagra w Bytomiu z Polonią, która dotychczas zdobyła zaledwie cztery punkty i jest głównym kandydatem do spadku do drugiej ligi.

Z kolei tracąca do lidera dwa punkty Termalica Bruk-Bet Nieciecza zmierzy się w Nowym Sączu z Sandecją w derbach Małopolski. To będzie wyjątkowe spotkanie dla szkoleniowca gospodarzy Mirosława Hajdo, który prowadzi zespół od 18 stycznia. Natomiast w sezonie 2010/11 prowadził ekipę z Niecieczy. Z kolei obrońca Sandecji Mateusz Kowalski w poprzednim sezonie reprezentował Termalicę.

Serię sobotnich meczów zakończy spotkanie Cracovii, która do Floty traci cztery punkty i w najbliższej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia. Do składu gości będzie mógł wrócić kontuzjowany ostatnio Edgar Bernhardt. Z kolei trener Arki Paweł Sikora prawdopodobnie będzie mógł skorzystać z przeziębionego w ostatnich dniach Marcusa Da Silvy i narzekającego na uraz Wallace'a Peresa Benevente.

Kolejkę zakończy rywalizacja tracącego do Floty pięć punktów Zawiszy Bydgoszcz, który zagra na wyjeździe z GKS-em Tychy. 

Program 19. kolejki 1. ligi:

sobota, 16 marca

Miedź Legnica - Kolejarz Stróże              (godz. 15.00, sędzia Piotr Wasielewski - Kalisz)

Sandecja Nowy Sącz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza  (15.00, Sebastian Krasny - Kraków)

Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz                   (15.00, Rafał Greń - Rzeszów)

Stomil Olsztyn - ŁKS                               (15.00, Piotr Siedlecki - Warszawa)

Okocimski KS Brzesko - Bogdanka Łęczna             (15.00, Dawid Bukowczan - Żywiec)

Arka Gdynia - Cracovia                             (19.00, Tomasz Garbowski - Kluczbork)

niedziela, 17 marca

Warta Poznań - GKS Katowice                        (12.00, Łukasz Bednarek - Koszalin)

Polonia Bytom - Flota Świnoujście                  (12.15, Grzegorz Jabłoński - Kraków)

GKS Tychy - Zawisza Bydgoszcz                      (12.30, Marek Karkut - Warszawa)

Zobacz terminarz i tabelę 1. ligi

Reklama

Reklama

Reklama