Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi: FC Erzgebirge Aue - SpVgg Greuther Fürth 3-1 (1-0)

21 grudnia na Erzgebirgsstadion odbyło się spotkanie 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Erzgebirge Aue i Greuther Fuerth. Mecz zakończył się zwycięstwem Erzgebirge Aue 3-1. Na stadionie stawiło się 13 200 widzów.

18. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-12-21 13:00 | Stadion: Erzgebirgsstadion | Widzów: 13200 | Arbiter: M. Thomsen
B. Hrgota 80'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 starć drużyna Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) wygrała 11 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Erzgebirge Aue nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Hochscheidt.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Listki Koniczyny: Davidowi Raumowi w 29. i Branimirowi Hrgocie w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Erzgebirge Aue.

Drugą połowę jedenastka Erzgebirge Aue rozpoczęła w zmienionym składzie, za Calogera Rizzutę wszedł Tom Baumgart.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Erzgebirge Aue w 64. minucie spotkania, gdy Dimitrij Nazarov zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Florian Krüger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Erzgebirge Aue, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Jan Hochscheidt.

Kibice Greuther Fuerth nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jamie Lewelinga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Sebastian Ernst. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. W 74. minucie Håvard Kallevik zastąpił Daniela Keitę-Rula. Chwilę później trener Erzgebirge Aue postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Christoph Daferner, a murawę opuścił Florian Krüger. W 80. minucie wynik ustalił z karnego Branimir Hrgota. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Greuther Fuerth i jedną drużynie przeciwnej. W samej końcówce meczu w jedenastce Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Philipp Zulechner wszedł za Jana Hochscheidta. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Marco Meyerhöfer
 12′ 89′ Jan Hochscheidt
David Raum29′
88′ Clemens Fandrich
Sebastian Ernst67′
Philipp Riese
Tobias Mohr90′
46′ Calogero Rizzuto
Hans Nunoo Sarpei
John-Patrick Strauß
Paul Seguin
 65′ 76′ Florian Krüger
Branimir Hrgota  80′ (k.) 38′
 64′ (k.) Dimitrij Nazarov
Maximilian Sauer
46′ Tom Baumgart
Jamie Leweling67′
76′ Christoph Daferner
Kenny Prince Redondo
Njegoš Kupusović
Robin Luca Kehr
Pascal Testroet
Daniel Keita-Ruel74′
89′ Philipp Zulechner
Benedikt Zahn

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Erzgebirge Aue, a zawodnikom gości przyznał cztery.

Zespół Erzgebirge Aue w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.