LeBron James poprowadził Lakers do wygranej nad Rockets

Koszykarze Milwaukee Bucks odnieśli 38. zwycięstwo w NBA. W sobotę wygrali na wyjeździe z Brooklyn Nets 117:97. "Kozły" są najlepszą drużyną rozgrywek 2019/2020. Po raz kolejny wyróżnił się Giannis Antetokounmpo, który zapisał 37. double-double w karierze.

Do przerwy przyjezdni prowadzili 57:42, a po trzech kwartach - 93:71. Jedynie w ostatniej części lepsi byli zawodnicy z Nowego Jorku.

Antetokounmpo zdobył 29 punktów i miał 12 zbiórek. Trafił 12 z 20 rzutów z gry, w tym dwie z pięciu "trójek". Ale zanotował także osiem strat i popełnił cztery faule.

"Kozły" przedłużyły serię triumfów do sześciu, a poza tym wygrały z Nets po raz 16. w ostatnich 19 spotkaniach.

Wyjazdowe zwycięstwa odniosły także drużyny z Los Angeles - Lakers z Houston Rockets 124:115, a Clippers z New Orleans Pelicans 133:130.

O sukcesie "Jeziorowców" (grających bez Anthony'ego Davisa i Rajona Rondo) przesądziła trzecia odsłona, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść różnicą 15 "oczek" (32:17). Najlepszy w tej ekipie był LeBron James - 31 punktów i 12 asyst.

"Rakiety" przegrały po raz trzeci z rzędu, chociaż dobrze spisali się liderzy Russell Westbrook 35 pkt i James Harden 34.

Z kolei wyróżniającym się koszykarzem Clippers w potyczce z Pelicans był Kawhi Leonard - 39 pkt.

W trzeciej kwarcie gospodarze wygrywali 110:100, ale później zdecydowanie lepiej grali przeciwnicy z Los Angeles. W ostatniej kwarcie Lou Williams z Clippers zdobył 14 pkt i w sumie miał 32.

W Bostonie miejscowi Celtics (bez kontuzjowanych Kemby Walkera i Jaylena Browna) ulegli Phoenix Suns 119:123, chociaż świetnie prezentował się Marcus Smart. Trafił 11 z 22 "trójek", a jego łączy dorobek to 37 punktów. Według ESPN, został 11. koszykarzem w historii ligi, który rzucił w jednym meczu co najmniej 11 razy za trzy punkty.

W "Słońcach" brylował z kolei Devin Booker, który był bardzo blisko triple-double - 39 punktów, 10 zbiórek, dziewięć asyst.

W Chicago zespół Bulls pokonał Cleveland Cavaliers 118:116, zaś najlepszy na boisku był Zach LaVine 42 pkt.

2.Denver Nuggets4431.587
3.Minnesota Timberwolves4333.566
4.Portland Trail Blazers2747.365
5.Oklahoma City Thunder2153.284
x - zapewniony udział w play-off
y - zapewnione pierwsze miejsce w dywizji z - zapewnione pierwsze miejsce w konferencji