Reklama

Reklama

Alpejski PŚ - Niemcy wygrali zawody drużynowe w Lenzerheide

Narciarze z Niemiec wygrali piątkowy konkurs drużynowy podczas finałowych zawodów alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskiej miejscowości Lenzerheide. W finale rywalizacji toczącej się w slalomie równoległym, z udziałem kobiet i mężczyzn, pokonali Szwecję 3-1.

Impreza ta nie przynosi żadnych punktów do klasyfikacji pucharowych, więc faktycznie ma charakter pokazowy.

W składzie zwycięskiej ekipy znaleźli się w piątek: Lena Duerr, Felix Neureuther, Veronique Hronek i Fritz Dopfer, natomiast Szwedzi wystawili: Fridę Hansdotter, Andre Myhrera, Marię Pietilae-Holmner i Jensa Byggmarka.

Finał rozpoczął się po myśli Szwedów, bowiem Hansdotter wyprzedziła aż o 0,46 s Duerr. Jednak później już punkty zdobywali tylko rywale. Najpierw Neureuther okazał się szybszy o 0,34 s od Myhrera, a potem Hronek pokonała Pietilae-Holmner - 0,11 s. Triumf zapewnił Niemcom Dopfer, a właściwie Byggmark, który po błędzie na środkowym odcinku trasy nie dotarł do mety.

Reklama

Trzecie miejsce w zawodach wywalczyła drużyna Włoch z Eleną Curtoni, Stefano Grossem, Danielą Merighetti i Cristianem Devillem. Pokonała 3:1 Austrię, występującą w rezerwowym składzie: Carmen Thalmann, Philipp Schoerghofer, Nicole Hosp i Marcel Mathis.

Austriacy przed miesiącem zdobyli złoty medal mistrzostw świata przed własną widownią w Schladming, ale wtedy wystawili swoich najlepszych narciarzy, m.in. Marcela Hirschera. Tym razem lider klasyfikacji generalnej PŚ postanowił odpocząć i zebrać siły przed zaplanowanymi na weekend technicznymi konkurencjami w Lenzerheide.

Na dwa starty przed końcem rywalizacji w PŚ Hirscher, broniący tytułu najlepszego alpejczyka sezonu, wyprzedza o 149 punktów Norwega Aksela-Lunda Svindala. Kwestia Kryształowej Kuli wydaje się przesadzona, bowiem rywal mógł wyraźnie zmniejszyć ten dystans w zjeździe i supergigancie. Jednak te nie odbyły się w środę i czwartek w wyniku gęstej mgły, a regulamin cyklu nie przewiduje możliwości doraźnych przesunięć w kalendarzu (np. odwołania drużynowych zawodów, a w ich miejsce rozegranie indywidualnych).

Wyniki zawodów drużynowych w Lenzerheide:

końcowa kolejność

1. Niemcy (Lena Duerr, Veronique Hronek, Viktoria Rebensburg, Fritz Dopfer, Felix Neureuther)

2. Szwecja (Therese Borssen, Frida Hansdotter, Maria Pietilae-Holmner, Jens Byggmark, Mattias Hargin, Andre Myhrer)

3. Włochy (Elena Curtoni, Denise Karbon, Daniela Merighetti, Cristian Deville, Stefano Gross, Davide Simoncelli)

4. Austria (Nicole Hosp, Michaela Kirchgasser, Carmen Thalmann, Marcel Mathis, Philipp Schoerghofer)

5. Francja

 . Szwajcaria

 . Słowenia

finał

Niemcy - Szwecja    3:1

o 3. miejsce

Włochy - Austria    3:1

1/2 finału

Niemcy - Austria    3:1

Szwecja - Włochy    3:1

1/4 finału

Austria             wolny los

Niemcy - Szwajcaria 3:1

Szwecja - Francja   2:2 (Szwecja miała lepszy łączny czas)

Włochy - Słowenia   2:2 (Włochy miały lepszy łączny czas)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy