Pumas - Tijuana 3-1 (1-0). Liga meksykańska - 15. kolejka Liga MX

W pojedynku 15. kolejki meksykańskiej Liga MX, który rozegrany został 24 października, zespół Pumasu wygrał z Tijuaną 3-1 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Olímpico de Universitario w Meksyku.

15. kolejka Meksyk - Liga MX
2021-10-24 19:00 | Stadion: Estadio Olímpico de Universitario | Arbiter: Fernando Hernández Gómez
V. Loroña 65'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Pumasu wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Pumasu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 45. minucie bramkę zdobył Arturo Ortíz. Asystę zaliczył Erik Lira.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pumasu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik na 2-0 podwyższył Juan Dinenno.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pumasu w 56. minucie spotkania, gdy Favio Álvarez zdobył trzecią bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Juan Dinenno.

Trener Pumasu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Garcíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Higor. W 57. minucie Sebastián Saucedo zastąpił Alka Álvareza. W 60. minucie w jedenastce Tijuanej doszło do zmiany. Marcel Ruiz wszedł za Christiana Riverę.

W tej samej minucie trener Tijuanej postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Fidel Martinez, a murawę opuścił Cristian Ortiz. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Pumasu doszło do zmiany. Amaury García wszedł za Leonela Lópeza.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Vladimir Loroña.

W 67. minucie Eryc Castillo został zmieniony przez Ettsona Ayona, a za Lucasa Rodrígueza wszedł na boisko Miguel Sansores, co miało wzmocnić zespół Tijuanej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Dinenna na Dioga oraz Favia Álvareza na Cristiana Battocchia. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Alan Mozo z jedenastki gospodarzy. Była to 84. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Jonathan Emmanuel Orozco Domínguez
84′ Alan Mozo Rodríguez
Vladimir Eduardo Loroña Aguilar  65′
 45′ Arturo Ortíz Martínez
Christian Hernando Rivera Cuéllar31′ 60′
 56′ 83′ Favio Enrique Álvarez
Eryc Leonel Castillo Arroyo67′
57′ Sebastián Saucedo Mondragón
Lucas Ariel Rodríguez80′
34′ 65′ Leonel López González
Esteban Andres Pavez Suazo
18′ 57′ Higor Matheus Meritão
Cristian Jonatan Ortiz60′
 47′ 83′ Juan Ignacio Dinenno De Cara
Mauro Andrés Manotas Páez
Julio José González Vela-Alvizu
Gil Esaul Alcalá Barba
57′ Alek Álvarez Bermúdez
Eduardo Santiago Tercero Méndez
83′ Cristian Damián Battocchio
David Matías Barbona
José Ricardo Galindo Gutiérrez
Jordi Cortizo de la Piedra
65′ Amaury García Moreno
Abraham Flores Cruz
57′ Marco Antonio García Robledo
Luis Javier Gamíz Ávila
Gerardo Moreno Cruz
Fidel Martinez60′
Washington Bryan Corozo Becerra
Marcel Alejandro Ruiz Suárez60′
83′ Diogo de Oliveira Barbosa
Ettson Ayon Calderón67′
Jorge Ruvalcaba
Miguel Ángel Sansores Sánchez80′

Piłkarze Pumasu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Tijuanej w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.