• 6 .Racing Club de Lens (40 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

OGC Nice - FC Metz 1-2 (0-2). Liga francuska - 26. kolejka Ligue 1

21 lutego na Allianz Riviera odbyło się starcie 26. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami OGC Nice i FC Metz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Metz 2-1.

M. Gueye 38'

Zespół OGC Nice (”Orły”) przed meczem zajmował 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 22 mecze jedenastka OGC Nice wygrała dziewięć razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Metz (”Les Grenats”) w 15. minucie spotkania, gdy Boubakar Kouyaté strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Farid Boulaya.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FC Metz, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy zmusił do kapitulacji bramkarza Mamadou Gueye. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Matthieu Udol.

W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Amine Gouiri. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole OGC Nice doszło do zmiany. Malik Sellouki wszedł za Dana Ndoyego. W 62. minucie Hassane Kamara został zmieniony przez Stanleya N'Sokiego. Chwilę później trener FC Metz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Aaron Leya, a murawę opuścił Vágner.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 67. minucie, w drużynie FC Metz za Mamadou Gueyego wszedł Papa Yade, a w jedenastce OGC Nice Pierre Lees zmienił Morgana Schneiderlina. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Malikowi Selloukiemu i Boubakarowi Kouyatému. Jedenastce ”Orłego” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu FC Metz.

Boubakar Kouyaté  15′ 90′
62′ Hassane Kamara
Fabien Centonze
Alexis Claude Maurice
Pape Matar Sarr
67′ Pierre Lees Melou
Digbo G'nampa Habib Maïga
Hichem Boudaoui
Matthieu Udol
62′ Dan Ndoye
Mamadou Lamine Gueye  38′ 67′
Myziane Maolida
Farid Boulaya
 61′ (k.) Amine Gouiri
Victorien Angban
62′ Stanley N'Soki
Mamadou Fofana
Lorenzo Prso
Youssef Maziz
67′ Morgan Schneiderlin
Warren Tchimbembé
62′ 90′ Malik Sellouki
Papa Ndiaga Yade67′
Khéphren Thuram-Ulien
Thierry Ambrose
Alexis Trouillet
Aaron Leya Iseka66′

Przewaga jedenastki ”Orłego” w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FC Metz w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.