Reklama

Reklama

Lekkoatletyczne ME: Wojciech Theiner w finale skoku wzwyż

Wojciech Theiner wystąpi w finale skoku wzwyż 22. lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Zawodnik AZS AWF Katowice w pierwszej próbie uzyskał 2,23 i znalazł się w czołowej dwunastce.

W eliminacjach skoku wzwyż eliminacyjna wysokość ustalona była na 2,28, ale tylko jedenastu zawodników uzyskało 2,23. Dlatego też lekkoatleci, którzy zaliczyli 2,19 w pierwszej próbie, znaleźli się w rozgrywce o medale. Ta odbędzie się w piątek o 19.46.

O złoto powinni rywalizować Ukrainiec Bohdan Bondarenko i Rosjanin Iwan Uchow. Obaj w tym roku mieli już wynik 2,42.

Joanna Fiodorow (AZS OŚ Poznań) w pierwszym podejściu eliminacji zapewniła sobie udział w finale rzutu młotem. Anita Włodarczyk (Skra Warszawa), która była w drugiej grupie, też bez problemu awansowała.

Reklama

Włodarczyk, która w sezonie przygotowawczym walczyła z kontuzją kolana, zaprezentowała się bardzo dobrze. Mimo deszczu, który przez cały dzień przeszkadza zawodnikom w rywalizacji, podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego wykazała się mocnymi nerwami i pokazała, że jest w bardzo dobrej dyspozycji. W pierwszym podejściu rzuciła 75,73 m i mogła spokojnie wrócić do hotelu.

Fiodrow w reprezentacji znalazła się w ostatniej chwili. Początkowo zarząd PZLA uznał, że młodzieżowa wicemistrzyni Europy z 2011 nie jest w odpowiedniej dyspozycji, by polecieć do Szwajcarii. Wpływ na to miał także konflikt z jej trenerem Czesławem Cybulskim.

Dzień po ogłoszeniu składu postanowiono ją jednak powołać. Oficjalny powód - zawodniczka porozumiała się ze szkoleniowcem.

W Zurychu udowodniła, że to nie był błąd. Już w pierwszej próbie uzyskała wynik 71,33 m i zapewniła sobie udział w piątkowym finale.

Do półfinału 400 m ppł dostała się Joanna Linkiewicz.

Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) w swojej serii była druga wynikiem 57,12. Przegrała tylko z Czeszką Denisą Rosolovą - 56,13. Półfinały zaplanowane są na czwartek na 18.10.

Artur Noga (AZS AWF Kraków) pobiegnie w czwartkowych półfinałach biegu na 110 m ppł. Odpadł Dominik Bochenek (SL WKS Zawisza Bydgoszcz).

Brązowy medalista ostatniej edycji tej imprezy Noga w swojej serii był drugi czasem 13,44. Przegrał tylko z Francuzem Pascalem Martinotem-Lagarde'em - 13,29.

To najlepszy tegoroczny rezultat Polaka, który w sezon wszedł bardzo późno - dopiero pod koniec czerwca. W styczniu poddał się bowiem operacji kolana i skupił się na treningach. W ostatniej chwili - na mistrzostwach Polski w Szczecinie - zdołał wypełnić minimum PZLA na ME.

Znacznie słabiej wypadł Bochenek, który w swoim biegu był dopiero piąty i uzyskał czas 13,66.

Halowa wicemistrzyni świata Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) odpadła niespodziewanie w eliminacjach biegu na 800 m. W półfinale znalazła się 23-letnia Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa).

Trenująca z Tomaszem Lewandowskim Cichocka wypadła bardzo słabo na tle rywalek na finiszu. Wyraźnie brakowało jej szybkości, bo jeszcze na 100 m przed metą znajdowała się na drugiej pozycji. Mimo że tempo biegu było wolne, nie zdołała dotrzymać kroku rywalkom. Ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu w serii czasem 2.04,41.

Bardzo ładnie taktycznie bieg rozegrała za to Jóźwik, dla której był to debiut na tego typu imprezie. Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego popisała się bardzo dobrym finiszem. Była trzecia w serii wynikiem 2.01,61. To rezultat zaledwie 0,29 s słabszy od jej rekordu życiowego.

Półfinały zaplanowane są na czwartek na 18.38.

Skład finału skoku wzwyż ME w Zurychu:

Wojciech Theiner (Polska)

Jaroslav Baba (Czechy)

Bohdan Bondarenko (Ukraina)  

Mihai Donisan (Rumunia)     

Iwan Uchow (Rosja)         

Marco Fassinotti (Włochy)     

Andrij Procenko (Ukraina)   

Danijił Cyplakow (Rosja)   

Chris Baker (Wlk. Brytania)        

Tihomir Iwanow (Bułgaria)    

Andriej Churyła (Białoruś)     

Jurij Krimarienko (Ukraina)   

Raivydas Stanys (Litwa)  

Gianmarco Tamberi (Włochy)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje