Reklama

Reklama

Ruch na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa ma coraz większe poparcie

Ruch na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa (Mouvement pour un cyclisme credible, MPCC) cieszy się coraz większym poparciem. Na swoim kongresie w Zurychu Europejska Unia Kolarska (UEC) wezwała wszystkie ekipy zawodowe do przyłączenia się do tej inicjatywy.

Ruch powstał podczas Tour de France w 2007 roku, a powołało go sześć francuskich ekip oraz jedna niemiecka. MPCC proponuje m.in. niepowoływanie do reprezentacji kolarzy zawieszonych za doping na co najmniej sześć miesięcy w ciągu dwóch lat po odbyciu przez nich kary. To sankcje ostrzejsze niż przewiduje Światowy Kodeks Antydopingowy.

Po dyskwalifikacji byłego już siedmiokrotnego zwycięzcy Tour de France Lance'a Armstronga do Ruchu przyłączyły się kolejne zespoły. Obecnie członkami MPCC, na którego czele stoi dyrektor sportowy ekipy Credit Agricole Roger Legeay, jest 11 grup zawodowych.

Reklama

UEC skupia 48 europejskich federacji kolarskich. Szefem organizacji od 2009 roku jest były prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy