Reklama

Reklama

Kolejna wielka impreza na Białorusi odwołana

Europejska Unia Kolarska (UEC) poinformowała, że zaplanowane na czerwiec mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, które miały odbyć się w Mińsku, zostały odwołane. Teraz kolarska centrala szuka alternatywy tej imprezy.

Zaplanowana na czerwiec impreza została odwołana z powodu sytuacji na Białorusi. Trwające od wielu miesięcy strajki powodują, że sport zszedł na dalszy plan. Co prawda białoruskie władze planowały normalnie zorganizować mistrzostwa Europy, ale ostatnie wydarzenia związane z uprowadzeniem samolotu pasażerskiego i aresztowaniem działaczy opozycji sprawiły, że takie reprezentacje jak Niemcy, Holendrzy czy Brytyjczycy poinformowali, że nie zmierzają wystartować w Mińsku.

W związku z tym działacze Europejskiej Unii Kolarskiej, którzy zebrali się w Lozannie, zostali zmuszeni do podjęcia decyzji o odwołaniu mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Prezydent UEC Enrico Della Casa zapowiedział, że trwają prace nad znalezieniem alternatywnego rozwiązania, które umożliwi zawodnikom rywalizację w kontynentalnym czempionacie.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama