Reklama

Reklama

Gianni Moscon złamał nadgarstek

Gianni Moscon (Team Sky) odniósł kontuzję podczas przygotowań do sezonu 2018. Podczas zajęć na siłowni Włoch doznał pęknięcia w nadgarstku lewej dłoni. "To był banalny wypadek" – opisuje zdarzenie „La Gazzetta dello Sport".

Kolarz wykonywał ćwiczenia poprawiające równowagę i po prostu przewrócił się. Niestety, upadł niefortunnie i już po chwili miał opuchliznę w okolicach nadgarstka.

Okazało się, że konieczna była operacja. "Zakończyła się sukcesem. Skoro już coś takiego miało się wydarzyć, to lepiej, że w tym czasie, gdy ćwiczyłem na siłowni w okresie przygotowawczym" - stwierdził Moscon.

Choć lekarze oceniają, że jego powrót do zdrowia potrwa 40 dni. 23-letni Włoch ma nadzieję, że już za cztery tygodnie będzie mógł trenować na rowerze.

Reklama

Miniony sezon był dla Moscona niezwykle udany. Wywalczył w nim mistrzostwo Włoch, brąz mistrzostw świata w drużynowej jeździe na czas, a w pierwszej piątce ukończył Il Lombardia, Paryż-Roubaix i Giro dell’Emilia. Przy okazji świetnych występów nie zabrakło też kontrowersji. Podczas wyścigu ze startu wspólnego mistrzostw świata w Bergen Moscon został zdyskwalifikowany za trzymanie się samochodu technicznego, a nieco wcześniej oskarżony o rasistowskie wypowiedzi pod adresem Kevina Rezy (FDJ).


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy