Reklama

Reklama

Cyklo Gdynia - triumf Gołasia, Kwiatkowski trzeci

Michał Gołaś (Omega Pharma - Quick Step) wygrał w niedzielę kolarski wyścig Cyklo Gdynia. Drugi był Robert Radosz (BDC MarcPol), a trzeci Michał Kwiatkowski (Omega Pharma - Quick Step). Na trasie liczącej 130 kilometrów rywalizowało 68 zawodników z 13 grup.

Gołaś, uczestnik igrzysk w Londynie, razem Radoszem zainicjowali ucieczkę na 50. kilometrze. Za chwilę dołączył do nich kolejny olimpijczyk Kwiatkowski i ta trójka systematycznie powiększała przewagę nad resztą stawki.

Na ostatnich kilometrach 29-letni Gołaś oderwał się od rywali i samotnie przejechał linię mety. Drugie miejsce zajął 38-letni Radosz, który po zaciętym finiszu okazał się lepszy od młodszego o 15 lat 11. kolarza tegorocznego Tour de France Kwiatkowskiego. Peleton przyprowadził Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice).

Reklama

Przy okazji rywalizacji zawodowców na tej samej trasie rozegrano wyścig amatorów, w którym wzięło udział 500 osób.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL