Reklama

Reklama

Alejandro Valverde nie wystartuje w Tour de France

Hiszpan Alejandro Valverde ujawnił w poniedziałek w wywiadzie dla dziennika "El Pais", że w 2018 roku nie wystartuje w wyścigu kolarskim Tour de France. Jednym z powodów - jak sam przyznał - jest to, że nie będzie faworytem.

"Mój zespół Movistar może wygrać bez mojego udziału, ja natomiast planuję skupić się na przygotowaniach do Giro, Vuelty i mistrzostw świata w Austrii, które zapowiadają się jako bardzo ciężkie" - powiedział 37-letni kolarz.

Valverde dodał, że swoją decyzję o wycofaniu z Touru w 2018 roku konsultował z partnerami z zespołu Hiszpanem Mikelem Landą i Kolumbijczykiem Nairo Quintaną. "Obaj uznali moje racje" - zapewnił kolarz, który tegorocznego sezonu nie może zaliczyć do udanych.

Valverde, trzeci zawodnik TdF 2015, w tym roku już na pierwszym etapie (jazda indywidualna na czas) rozegranym w strugach padającego deszczu 1 lipca na ulicach Duesseldorfu miał groźny upadek. Hiszpan ze zbyt dużą prędkością wszedł w zakręt i się wywrócił. W efekcie doznał złamania rzepki i jednej z kości w stawie skokowym, miał również głęboką ranę na wysokości kości piszczelowej. Następnego dnia przeszedł operację, która zakończyła się pomyślnie, ale sezon był już dla niego stracony.

Reklama

Obecnie Hiszpan jeszcze przechodzi rehabilitację, pierwsze lekkie treningi rozpocznie najwcześniej pod koniec października.

Valverde jest sześciokrotnym medalistą kolarskich mistrzostw świata w latach 2003-2014. W dorobku nie ma jednak ani jednego medalu złotego.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama