• 6 .Lechia Gdańsk (10 pkt.)
  • 7 .Piast Gliwice (10 pkt.)
  • 8 .Radomiak (9 pkt.)

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 1-3 w 2. kolejce Ekstraklasy

Śląsk wygrał kolejne ligowe spotkanie! Piłkarze z Wrocławia pokonali Wisłę Kraków 3-1. Spotkanie stało na niezłym poziomie, a na placu gry widzieliśmy dwa rzuty karne i trafienie samobójcze!

Kliknij TUTAJ, aby zobaczyć zapis relacji na żywo z meczu Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

W pierwszej kolejce obecnego sezonu Ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała z Jagiellonią, a Śląsk wygrał z Piastem i piłkarze z Wrocławia również w czasie starcia z "Białą Gwiazdą" pierwsi wyszli na prowadzenie.

W 17. minucie meczu Dawid Szot ratował się faulem we własnym polu karnym, po błędzie defensorów "Białej Gwiazdy". Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Robert Pich. Zawodnik Śląska zmylił Mateusza Lisa i umieścił futbolówkę w siatce.

Obie ekipy starały się kreować sytuacje, jednak nie widzieliśmy zbyt wielu podbramkowych akcji. Wisła początkowo była nieco zamroczona, lecz z czasem zdobywała coraz więcej miejsca do gry.

Jednym z wyróżniających się graczy na boisku był Yaw Yeboah i to on miał spory udział w wyrównującym trafieniu dla "Białej Gwiazdy". Nowy nabytek Wisły huknął zza pola karnego, futbolówka odbiła się od Mariusza Pawelca i wpadła do bramki.

Trafienie zostało zapisane na konto obrońcy drużyny przyjezdnych.

Początek drugiej części gry nie wyłonił ekipy, która zdołałby zyskać optyczną przewagę. Na boisku zdecydowanie brakowało dokładności i elementu zaskoczenia.

Z czasem przeważać zaczęli gracze Wisły. W 64. minucie słabo grający Fatos Beciraj nie wykorzystał dobrego podania Stefana Savicia, a po chwili Matusz Putnocky zatrzymał groźne uderzenie Macieja Sadloka. Defensor "Białej Gwiazdy" wcześniej efektownie wpadł w pole karne.

Niewykorzystane okazje zemściły się błyskawicznie. Mateusz Praszelik dograł w pole karne, a do piłki dopadł Pich. Piłkarz Śląska wykorzystał niepewne wyjście z bramki Lisa, minął golkipera "Białej Gwiazdy" i dopełnił formalności.

Kilka minut później Śląsk zdobył trzecią bramkę. Lukas Klemenz sfaulował Picha we własnym polu karnym i sędzia ponownie wskazał na "jedenastkę". Stały fragment na gola zamienił Waldemar Sobota.

Matusz Putnocky
17′ 87′ Dawid Szot
Mariusz Pawelec 40′ (samob.)
65′ Stefan Savić
Mateusz Praszelik84′
Vullnet Basha
Jakub Łabojko
87′ Gieorgij Żukow
Lubambo Musonda58′
Jakub Błaszczykowski
Waldemar Sobota  85′ (k.)
74′ Yaw Yeboah
Robert Pich  17′ (k.), 75′ 90′
Fatos Beciraj
Fabian Piasecki57′
Michał Buchalik
Michał Szromnik
87′ Łukasz Burliga
Przemysław Bargiel90′
74′ Jean Carlos
Adrian Łyszczarz
65′ Michał Mak
Piotr Samiec-Talar58′
87′ Aleksander Buksa