Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (13 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (12 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

Wisła Kraków. Adrian Gula: Jako trener, zawsze chciałbym mieć jak najlepszych zawodników

Przed ligowym debiutem w roli trenera Wisły Kraków Adrian Gula podkreślał, że bardzo dobrze czuje się w Polsce i samej drużynie. - Przygotowania przebiegają standardowo. Proces treningowy jest taki sam, jak wszędzie. Zawodnicy są zmotywowani, chcą pracować, a obecność fanów, jak na sparingu z Podbeskidziem, jest bardzo ważna - powiedział na oficjalnej konferencji prasowej.

Dzisiaj rozpoczyna się sezon 2021/22 PKO Ekstraklasy. W poniedziałek Wisła zakończy pierwszą kolejkę meczem z Zagłębiem Lubin. Będzie to ligowy debiut trenera "Białej Gwiazdy" Adriana Guli, który dotychczas prowadził zespół tylko w sparingach.

Szkoleniowiec przyznał, że bardzo dobrze czuje się pod Wawelem. Nie czuje stresu związanego z pierwszym meczem.

- Przygotowania przebiegają standardowo. Proces treningowy jest taki sam, jak wszędzie. Zawodnicy są zmotywowani, chcą pracować, a obecność fanów, jak na sparingu z Podbeskidziem, jest bardzo ważna - przyznał szkoleniowiec.

Choć Wisła niewątpliwie się wzmocniła, to ma kilka problemów, szczególnie w ataku. Sprowadzono Jana Klimenta, ale on w trakcie przygotowań był kontuzjowany. Z Chin wrócił Felicio Brown-Forbes, który z kolei nie jest przewidziany do gry. Będzie trenował z zespołem i czekał na dopięcie wszystkich formalności związanych z jego przenosinami. Dodatkowo, przeciwko Zagłębiu, nie będą mogli wystąpić Alan Uryga, Adi Mehremić i Patryk Plewka.

Trener Gula przyznaje jednak, że koncentruje się na najbliższym meczu. Dysponuje określoną kadrą i na razie w jej obrębie będzie szukał optymalnych rozwiązań.

- Jako trener, zawsze chciałbym mieć jak najlepszych zawodników. Myślę, że drużyna jesteśmy dobrze przygotowani i możemy zrobić różnicę z obecnymi zawodnikami. Bardzo się cieszę, że dobrze postępuje rehabilitacja kontuzjowanych piłkarzy. Gdy wrócą, w zespole będzie jeszcze większa konkurencja. Liczymy na naszych kibiców. Nasi zawodnicy są przygotowani na pierwszy mecz. Teraz koncentrujemy się na nim, a później będziemy myśleć o kolejnych spotkaniach. - odpowiedział na pytanie dziennikarza Interii.

Doprecyzował, że Kliment jest już zdrowy i w poniedziałek będzie mógł zagrać przeciwko Zagłębiu. W ostatnim sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała nie wystąpił, bo sztab szkoleniowy nie chciał podejmować ryzyka. Przed inauguracją ligi drużyna odbędzie jeszcze dwa treningi i Czech ma być gotowy.

MP

Najnowsze informacje z igrzysk olimpijskich - Sprawdź 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje