Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Śląsk Wrocław czeka na złagodzenie obostrzeń

Od momentu zawieszenia rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław trenują indywidualnie w domach. Sztab trenerski zespołu z Dolnego Śląska przygotowuje plan, kiedy obostrzenia zostaną złagodzone i zawodnicy będą mogli ćwiczyć na boisku.

Zaraz po zawieszeniu rozgrywek ekstraklasy piłkarze Śląska dostali rozpiskę indywidualnych treningów z nakazem pozostania we Wrocławiu. Chociaż od tego momentu minął miesiąc, sytuacja się nie zmieniła.

"Piłkarze trenują w warunkach domowych. Mają indywidualne rozpiski treningów i je realizują. Równocześnie sztab trenerski przygotowuje plan zajęć, kiedy obostrzenia zostaną złagodzone i zawodnicy będą mogli ćwiczyć w parach na boisku. Czekamy na oficjalną zgodę powrotu na boiska" - powiedział rzecznik prasowy klubu Tomasz Szozda.

Założenia są takie, że jeżeli piłkarze dostaną zgodę na treningi na obiektach klubowych, zajęcia będą prowadzone w systemie rotacyjnym. Po dwóch lub trzech zawodników będzie miało wyznaczoną dokładną godzinę rozpoczęcia treningu i dopiero po jego zakończeniu na boisko wejdą kolejni. Klub nie chce, aby piłkarze zbierali się w większe grupy.

Cały czas we Wrocławiu przebywają też piłkarze zagraniczni reprezentujący Śląsk. W ten sposób klub chciał uniknąć komplikacji w momencie, kiedy zespół będzie mógł już wznowić treningi na powietrzu.

"Trenerzy postanowili, że lepiej będzie, jeżeli zawodnicy pozostaną we Wrocławiu. Po pierwsze ze względu na ich bezpieczeństwo i zdrowie, a po drugie, niemal z marszu będą mogli wznowić zajęcia bez przechodzenia przez ewentualną kwarantannę po powrocie do Polski" - dodał Szozda.

Śląsk w tabeli Ekstraklasy po 26 kolejkach jest czwarty i ma dziewięć punktów straty do prowadzącej Legii Warszawa. Po wznowieniu ligi pierwszym rywalem wrocławian będzie Raków Częstochowa.

Reklama

Wyniki i tabela Ekstraklasy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy