• 6 .Lechia Gdańsk (13 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (13 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (11 pkt.)

Legia Warszawa - Viktoria Pilzno 3-0 w sparingu

Piłkarze Legii Warszawa, przebywający na zgrupowaniu w austriackim Leogang, pokonali w sparingu aktualnego wicemistrza Czech Viktorię Pilzno 3-0 (1-0).

Dzień wcześniej wicemistrzowie Polski wygrali z innym czeskim zespołem FK Pribram 5-0.

Bramki dla Legii zdobyli w piątek: Dominik Nagy (36. minuta), Salvador Agra (64.) oraz Jarosław Niezgoda, który w 73. minucie ustalił wynik spotkania. Niezgoda trafił do siatki również dzień wcześniej z FK Pribram.

Rzadkiej urody golem popisał się Agra, który zdobył bramkę fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W drugiej połowie Legia zagrała w zupełnie innym składzie niż w pierwszej.

Z kolei w defensywie Viktorii wystąpił Adam Hlouszek, który jeszcze w poprzednim sezonie grał przy Łazienkowskiej.

Kolejnym rywalem warszawskiego zespołu w Austrii będzie w niedzielę Red Bull Bragantino.

Sezon ligowy Legia rozpocznie 21 lipca meczem z Pogonią Szczecin na własnym boisku.

Skład Legii: (I połowa) Radosław Majecki - Marko Veszović, Tomasz Jodłowiec, Inaki Astiz, Artur Jędrzejczyk - Mikołaj Kwietniewski (24. Kacper Kostorz), Walerian Gwilia, Andre Martins, Carlitos, Dominik Nagy - Vamara Sanogo. (II połowa) Radosław Cierzniak - Igor Lewczuk, William Remy, Michał Kopczyński, Paweł Stolarski - Salvador Agra, Cafu, Domagoj Antolić, Mateusz Praszelik, Maciej Rosołek (71. Kacper Kostorz) - Jarosław Niezgoda.

Ekstraklasa: zobacz terminarz nowego sezonu!

Dowiedz się więcej na temat: Legia Warszawa | Viktoria Pilzno | Adam Hlouszek