Liga holenderska - 3. kolejka Eerste Divisie: Helmond Sport - Almere City FC 1-1 (0-1)

W pojedynku 3. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 23 sierpnia, zespół Helmondu zremisował z Almere 1-1 (0-1).

3. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-23 20:00 | Stadion: SolarUnie Stadion | Widzów: 1652 | Arbiter: J. Kooij
Helmond Sport
Almere City FC
1
1
B. Zwanen 67'
N. Vossebelt 35'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 starcia zespół Helmondu wygrał 15 razy i zanotował 14 porażek oraz trzy remisy.

Już w pierwszej połowie drużyna Almere została osłabiona. W 19. minucie czerwoną kartkę obejrzał Bram van Vlerken, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 26. minucie Jelle Goselink został zmieniony przez Nickiego van Hiltena.

Tymczasem to piłkarze Almere otworzyli wynik. W 35. minucie Niek Vossebelt dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almere.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 67. minucie gola wyrównującego strzelił Bram Zwanen.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Sandera Vereijkena, zawodnika Helmondu. W tej samej minucie trener Almere postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Shayona Harrisona wszedł Faris Hammouti, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. W 73. minucie Guus Joppen został zmieniony przez Daana Klompa, co miało wzmocnić zespół Helmondu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Torina Huntego na Meesa Kaandorpa.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ricarda Kipa z Almere, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku Brama Zwanena z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Joshua Gerardus Petrus Wilhelmus Smits
63′ Nick de Louw
Radinio Roberto Balker
Ferry de Regt
Delvechio Blackson
73′ Guus Joppen
Jelle Goselink26′
67′ Diego Snepvangers
Shayon Harrison71′
Dean Koolhof
Torino Hunte79′
Stefan Tielemans
Stijn Keller
73′ Daan Klomp
Joedrick Pupe
67′ 71′ Sander Vereijken
Nicky van Hilten26′
63′  67′ 90′ Bram Zwanen