Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: Real Linese - Sanluqueno 1-0 (0-0)

W starciu 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 9 lutego, zespół Realu Linese zwyciężył z Sanluqueno 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal de La Línea de la Concepción w La Línei de la Concepciónie.

24. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-09 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de La Línea de la Concepción | Arbiter: Mateo Busquets
Real Balompédica Linense
Atlético Sanluqueño CF
1
0
Mikel Fernández 64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Realu Linese wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 31. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Sanluqueno i jedną drużynie przeciwnej.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Pelemu z drużyny gości. Trener Sanluqueno postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Luisa Madrigala i na pole gry wprowadził napastnika Adriána Hernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trener Realu Linese postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alhassan Koroma, a murawę opuścił Luis Alcalde.

Jedyną bramkę meczu zdobył Mikel Fernández dla jedenastki Realu Linese. Bramka padła w tej samej minucie. W 67. minucie sędzia ukarał kartką Adriána Hernándeza, piłkarza Sanluqueno.

W 72. minucie Peli został zastąpiony przez Daniego Güizę. W tej samej minucie José Romero został zmieniony przez Daría Gutiego, co miało wzmocnić zespół Sanluqueno. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dopiego na Javiego Forjána w 75. minucie oraz Pita Camacha na Airama Benita w tej samej minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w piątej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Navasowi i Daniemu Güizie.

Antonio Francisco Navas Vargas90′
 64′ Mikel Fernández Sanz
Eduard Oriol i Gràcia33′
Tomás Sánchez Mesa
Carlos Quintana López43′
Jordan Sánchez Valera
José Francisco Romero Vidal72′
61′ Luis Alejandro Alcalde Martínez
David Álvarez Pérez52′ 72′
31′ Abdaoul Bandaogo
Theo García Otero
Manuel Antonio Molina Valero
Luis Madrigal Caro61′
87′ Antonio Jesús Camacho Díaz
Fernando Quesada Gallardo
75′ Jon Ander González Dopico
Guillermo Campos Cuevas
87′ Airam Benito Viera
Mario Nicolás Abenza
Bakr Sadiq Abdellaoui
Daniel González Güiza72′ 90′
75′ Javier Alejandro Forján Gutiérrez
Darío Francisco Gutiérrez Manzano72′
61′ Alhassan Koroma
Adrián Fernando Hernández Socorro61′ 67′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy sześć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.