Reklama

Reklama

Formuła 1. Robert Kubica skomentował nowy przepis w F1

Robert Kubica wypowiedział się na temat nowej zasady w Formule 1, w myśl której kierowca, który pokona w wyścigu najszybciej okrążenie, zostanie premiowany dodatkowym punktem. Przepis obowiązuje od tego sezonu.

Po raz pierwszy zasada premiowania punktem autora najszybszego okrążenia obowiązywać będzie podczas Grand Prix Australii, jakie na torze w Melbourne zostanie rozegrane już w najbliższy weekend. 

Dodatkowy punkt może zarobić tylko kierowca z najlepszej "10" w danym wyścigu. 

- To może spowodować dziwne scenariusze - uważa Polak. - Nagle zobaczymy samochody i kierowców pnących się w górę.

Sęk w tym, że zasada ta dotyczy kierowców z czołowej "10", a jak pokazały testy pod Barceloną, zawodnicy Williamsa mają małe szanse, by przebić się do czołówki stawki.

- Obawiam się, że ta nowa zasada w ogóle nas nie będzie dotyczyła, przynajmniej na razie - nie kryje Robert. - Ale ten dodatkowy punkt może odblokować kilka scenariuszów na koniec wyścigu  

Reklama

- Wszystko zależy od tego, jak potoczą się losy rywalizacji, ale ta nowa reguła może uruchomić efekt domino. Ale tak jak podkreślam, nas to niestety może nie dotyczyć - zakończył Polak.

Pozycja wyjściowa Roberta i drugiego kierowcy Williamsa - George Russellla jest o tyle trudna, że przez gigantyczne kłopoty z brakiem części do samochodu, nie zdążyli jeszcze popracować nad jego ustawieniami, a czasu na kolejne próby już nie ma. Podczas piątkowych treningów na torze w Melbourne, zlokalizowanym w Albert Park, nie uda się nadrobić straconego w Katalonii czasu.

MiKi

Weekend z Grand Prix Australii (Transmisja w Eleven):

Piątek (15.03)

Godz. 2.00-3.30 i 6.00-7.30

Sobota (16.03)

4.00-5.00 - trening

7.00-8.00 kwalifikacje

Niedziela (17.03)

6.10-8.10 GP Australii F1

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL