Puchar Czech: Sigma Ołomuniec - FK Jablonec 3-1 (1-0)

4 marca na Andrův stadion w Ołomuńcu odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Czech pomiędzy drużynami Sigmy Ołomuniec a Jablonca. Spotkanie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Sigmy Ołomuniec 3-1, który wywalczyła awans. Starcie obejrzało 2,945 widzów.

D. Pleštil 88'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 meczów drużyna Jablonca wygrała 24 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut zespół Jablonca zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sigmy Ołomuniec była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sigmy Ołomuniec w 24. minucie spotkania, gdy Martin Hála strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sigmy Ołomuniec.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Mojmír Chytil.

W 61. minucie za Jana Matoušeka wszedł Dominik Plestil. W 69. minucie w zespole Jablonca doszło do zmiany. Jan Chramosta wszedł za Martina Dolezala.

Niedługo później Lukáš Juliš wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sigmy Ołomuniec, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie meczu. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vojtěcha Kubistę z Jablonca, a w 86. minucie Krystofa Danka z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Dominik Plestil.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.