Liga czeska - 28. kolejka 2. ligi: MFK Chrudim - FK Pardubice 1-3 (0-2)

3 lipca na Stadionie Za Vodojemem odbył się mecz 28. kolejki czeskiej 2. ligi pomiędzy drużynami Chrudimu i Pardubic. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pardubic 3-1. Na stadionie zasiadło 950 widzów.

28. kolejka Czechy - 2. liga
2020-07-03 18:00 | Stadion: Stadion Za Vodojemem | Widzów: 950 | Arbiter: O. Ginzel
Cadu 29'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Pardubic wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia ukarał kartką Jakuba Krčála, piłkarza Chrudimu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pardubic w 18. minucie spotkania, gdy Michal Hlavatý zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Pardubic, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Cadu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie gola kontaktowego strzelił Tomáš Dostálek.

W 57. minucie Pavel Černý został zastąpiony przez Lukáša Pfeifera. Po godzinie gry w jedenastce Chrudimu doszło do zmiany. Jan Havlena wszedł za Jakuba Krčála. Między 61. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chrudimu.

W 74. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michal Hlavatý z Pardubic. Od 75 minuty boisko opuścili zawodnicy Pardubic: Cadu, Pavel Zifčák, Tomáš Solil, na ich miejsce weszli: Jiří Miker, Emil Tischler, Filip Čihák. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petra Rybički, Tomáša Dostáleka zajęli: Jaroslav Hlavsa, Milan Ujec.

W 88. minucie sędzia pokazał kartkę Jiríemu Janoušekowi z zespołu gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Marek Boháč
72′ Petr Drahoš
Tomáš Čelůstka
17′ Jakub Krčál
Jan Prosek
Michal Trávníček
Martin Šejvl
74′ Ondřej Vencl
Martin Toml
 52′ 61′ Tomáš Dostálek
Michal Hlavatý  18′ (k.), 74′ (k.)
88′ Jirí Janoušek
Pavel Zifčák

Jedenastka Chrudimu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Chrudimu przyznał pięć żółtych.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Pardubic w drugiej połowie dokonał czterech zmian.