Liga chorwacka - 32. kolejka 1. HNL: HNK Gorica - Hajduk Split 3-1 (2-1)

30 czerwca na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy odbyło się starcie 32. kolejki chorwackiej 1. HNL pomiędzy drużynami HNK Gorica i Hajduka Split. Mecz zakończył się zwycięstwem HNK Gorica 3-1. Na stadionie stawiło się 1 700 widzów.

32. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-06-30 21:05 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Widzów: 1700 | Arbiter: I. Bebek
M. Jakoliš 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka HNK Gorica wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze HNK Gorica otworzyli wynik. W 18. minucie bramkę zdobył Jiloan Hamad.

W 34. minucie sędzia ukarał kartką Ardiana Ismajlego, zawodnika Hajduka Split.

Trzeba było trochę poczekać, aby Joey Suk wywołał eksplozję radości wśród kibiców HNK Gorica, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie spotkania. W 45. minucie kartkę dostał Musa Muhammed z drużyny gospodarzy.

Piłkarze Hajduka Split szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Marin Jakoliš.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HNK Gorica w 53. minucie spotkania, gdy Pape Ndiaye zdobył trzecią bramkę. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom HNK Gorica: Aleksandarowi Jovičiciowi w 55. i Marijanowi Čabrai w 68. minucie. W 70. minucie Marin Jakoliš został zastąpiony przez Ivana Dolčeka. W tej samej minucie trener Hajduka Split postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jakov Blagaić, a murawę opuścił Darko Nejašmić.

W tej samej minucie w zespole Hajduka Split doszło do zmiany. Leon Kreković wszedł za Davida Čolinę. A trener HNK Gorica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Matyję Dvornekovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jiloan Hamad. Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Mario Vušković, zawodnik gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Josip Posavec
68′ Marijan Čabraja
David Čolina70′
55′ Aleksandar Jovičić
Ardian Ismajli34′
45′ Musa Muhammed
Josip Juranović
Matthew Steenvoorden
Mario Vušković82′
Hrvoje Babec
Mario Čuić
 18′ 71′ Jiloan Hamad
Samuel Emem Eduok
90′ Anthony Kalik
Bassel Zakaria Jradi
 43′ 79′ Joey Suk
Darko Nejašmić70′
79′ Kristijan Lovrić
Ivan Brnić
 53′ 90′ Pape Cherif Ndiaye
Stipe Vučur
90′ Gojko Gadže
Françesko Tahiraj
90′ Michał Masłowski
Jakov Blagaić70′
Juraj Spudić
Leon Kreković70′
71′ Matija Dvorneković

79′ Ognjen Mudrinski

79′ Dario Špikić

Martin Šroler

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół HNK Gorica w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.