Liga chorwacka - 21. kolejka 1. HNL: HNK Rijeka - Slaven Koprivnica 1-0 (1-0)

W starciu 21. kolejki chorwackiej 1. HNL, które rozegrane zostało 9 lutego, drużyna HNK Rijeka wygrała z Slavenem Koprivnica 1-0 (1-0). Mecz na Stadionie HNK Rijeka obejrzało 3 532 widzów.

21. kolejka Chorwacja - 1. HNL
2020-02-09 15:00 | Stadion: Stadion HNK Rijeka | Widzów: 3532 | Arbiter: M. Matoc
HNK Rijeka
Slaven Koprivnica
1
0
A. Čolak 33'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 75 spotkań drużyna HNK Rijeka wygrała 31 razy i zanotowała 14 porażek oraz 30 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Stjepanowi Lončarowi, zawodnikowi HNK Rijeka.

Jedyną bramkę meczu zdobył Antonio-Mirko Čolak dla drużyny HNK Rijeka. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Antonio-Mirko Čolak z zespołu gospodarzy. W 43. minucie w drużynie HNK Rijeka doszło do zmiany. Momčilo Raspopović wszedł za Ivana Tomečaka. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu HNK Rijeka.

W 53. minucie żółtą kartkę dostał Stipe Bačelić-Grgić z Slavenu Koprivnica. W tej samej minucie Mateas Delić został zmieniony przez Mateusa Limę.

W 55. minucie żółtą kartką został ukarany Ivan Lepinjica, zawodnik gospodarzy. W 63. minucie w drużynie Slavenu Koprivnica doszło do zmiany. Davor Lovren wszedł za Robina Kambera. Chwilę później trener HNK Rijeka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Boadu Acosty, a murawę opuścił Stjepan Lončar.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nemanję Glavčicia, piłkarza Slavenu Koprivnica. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Božo Mikulić osłabiając tym samym zespół Slavenu Koprivnica. W 85. minucie Bruno Bogojević został zmieniony przez Arijana Brkovicia, co miało wzmocnić drużynę Slavenu Koprivnica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antonia-Mirka Čolaka na Alexandra Gorgona.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Mateusowi Limie z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Božo Mikulić72′
43′ Ivan Tomečak
Robin Kamber63′
55′ Ivan Lepinjica
Goran Paracki
13′ 66′ Stjepan Lončar
Bruno Bogojević85′
 33′ 40′ 88′ Antonio-Mirko Čolak
Ivan Krstanović
David Samuel Nwolokor
Antonijo Ježina
Jasmin Čeliković
Tomislav Bożić
43′ Momčilo Raspopović
Vinko Soldo
Daniel Iglesias Gago
Ante Vrljičak
Robert Murić
Arijan Brković85′
66′ Boadu Acosty
Davor Lovren63′
Matko Babić
Karlo Lulić
88′ Alexander Gorgon
Mateus Lima Cruz53′ 90′

Michele Šego

Wyjątkowa nieporadność napastników Slavenu Koprivnica była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Slavenu Koprivnica otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.